Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2012.09.06 0 0 13172

Sziasztok, próbáltam visszaolvasni és -keresni, de nem megy, mert nem tudom a hívószavakat sem. Tizenévesen egy csomó úszó maketthajót csináltam, de mivel ez Erdélyben volt, esélyem sem volt távirányítós megoldásokat kipróbálni (minden rádiófrekvenciás eszköz súlyos engedélyeztetés után működhetett, ellenkező esetben jött a fekete autó, a városi repülő-és hajómodellező szakkörnek volt összesen vagy 2-3 ilyenje, ezeket rakosgatták az aktuálisan versenyző modellekbe).

 

Most építek a fiamnak egy Benteau Antaresből "derivált" (törzs tervek alapján, fedélzetet még nem tudom) csónakot, és gondoltam, teszek bele valami tökegyszerű távirányító-kitet, akku, motor, vevő, motorsebesség-vezérlő, kormánylapát-szervó, de a gugli az  motorboat rc kit-re teljes hajó-kiteket ajánl, és darabokból nem tudom, hogy mit kellene összevásárolnom. Ad abszurdum elég lenne egy motor ki-be kapcsoló, illetve háromállású kormánylapát-szervó, ha ez egyszerűsít valamit egyáltalán.

 

Szóval ha tudtok, segítsetek egy rc-kezdő, de modellezésben jártas embernek, hogy merre induljon el.