bksv Creative Commons License 2012.09.04 0 0 8966

Szimpatikus a szarkazmusod :)

Az éves fogyasztásom kb. 910-920 m3 lesz, ez nálam sajnos csak 43 % csökkenést jelent (1600 vs 910). Számolj utána, nem ragadj le a szélsősőgeknél, mint az egyszer-kétszer előforduló extrém 1900 m3. De ez nem vélemény, ezek tények, és mivel nem eladó a házam, nincs miért fényezni. Ez nem a BAXI, hanem általában egy jó minőségű kondenzációs kazán eredménye lehet. Szüleimnél Vaillant van, hasonló az eredmény.

Abban igazad van, nálam is a maximum előremenő 45 °C ra van korlátozva, időjáráskövető a szabályzás, átmeneti időszakokban sokszor 35 °C-on, vagy az alatt van az előremenő. Más nem változott közben (redőnyt tettünk fel, esetleg az), de a radiátorok kb. 2,5-szeresen vannak túlméretezve a 90/70 gyári táblázathoz képest. Nálam már 16 éve is 10 cm-es dryvit volt (hülyének is néztek akkoriban sokan), 25 cm-s vízszintes födémszigetelés és 1.0-ás üvegezés. Ez ma már nem egy nagy szám, de 7,2 kW a hőszükségletem 0,5-ös légcsere tényezővel! És nyáron tényleg kevesebb, mint a felét fogyasztom melegvízre, mint tavaly (50-55 m3 helyett 20-22)!!!

Ja és két őrláng elmarad!!! Nem elhanyagolható.

ÓÓÓ Lehet, hogy tényleg kár, hogy nem Baxit vettél. :) Szerintem nem, SD-vel is jól jársz, én bírom. Bár egyre ritkábban dolgozunk vele, valahogy lankad az igény a Duvalok felé. Attól még nincs baj vele. De lehet, hogy én is kikérem erről (is) egy másik szakember véleményét... :) Egy biztos, egy Ecosy Condens 5,2 kW-ig modulál vissza, a Platinum 2,4-ig. Van sok olyan időszak az év fűtési időszakában, amikor a Platinum kevesebbet fogyaszt, mint az Ecosy, ezt gondolom Te is belátod. Ez fogyasztás csökkenésben +8 % lenne? Nincs kizárva.

De a magas labda ott van Nálad. Még mindig mondhatod, hogy nem az új kazán ilyen jó, hanem a régi volt ilyen szar. De akkoriban ez jutott...

 

Előzmény: joevagyok68 (8963)