Csigu71 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 3973

Sziasztok!

Sokat gondolkoztam, hogy megírjam e ezt.

Már egyszer meg akartam írni, de miután nagynehezen beregisztráltam, hát kírták hogy 60 percig nem írhatok semmit.

Mondom, ide se jövök többet...

De csaknem hagyott nyugodni az ellenszenv az aranyközpont zrt ellen.

Szóval, remélem nem fizetett még senkinek a sipos-kenyer páros, mert nekem k. sokba került visszaszereznem a zsét.

Én is úgy kezdtem mint itt olvasgattam.

Május végén kiperkéltam 2356000-et. A legnagyobb nyugalomba kivártam a 4 hetet. Akkor ugye mondták, hogy loggisztika, csúszás 1 hét.

Mondom, az még belefér.

Egy hét után megint semmi. Mondták még egy hét. Ez mán kezdett gyanús lenni. Mondom akkor adják vissza  pénzem.

Az nem lehet mert a szerződésbontás nincs benne a szerződésbe. Na ezen már berágtam.

Ügyvéd, fizetési felszólítás, semmi hatás.

Telefonozás, telefonos csaj sose nem tud semmit, de majd rendben lesz minden, csak most a nagy német-svájci mittomén szállítóval gondok vannak.

Telik múlik az idő, egyszercsak megkapom a szép levelet,  hogy tulajdons váltás meg régi szerződésekért felelősséget nem vállanak.

?!?

Telefon.

"Jaj, hát nincsen semmi gond, mindenki ezt kérdezi, úgy tűnik javítani kell még a cég komunikációján."

Hát persze.

Megyek a rendőrségre. Mér jöttem?, elmondom.

Első kérdés, csak úgy átutalt az INTERNETEN 2365000 Ft-ot?!?

Mondom már évek óta majdnem mindent az interneten veszek.

Hol van a szerződés?

Mondom az interneten, ÁSZF.

stb, stb. (nem akarom túl hosszúra ereszteni, de regényt is tudnék írni belőle)

Nyomoznak.

1 hét múlva mondják, érdeklődésemre(!), felhívták a céget és holnap ér rá a főnök megbeszélni.

Jajj mondom, ismerős a szitu.

Két nap múlva kérdem mi volt tegnap?

Minden rendben, a cég jogszerűen működik, a rendőrségnek itt már nincs több dolga, mert az elkövető ismert, fáradjak át a bíróságra, polgári pereskedni.

Ekkor már az agyvizem kissé magas hőfokot ért el.

Hát ezért fizetek adót?

Beugrott, hogy kinek a szakterülete az adósságbehajtás. Így keveredtem el a helyi uzsorásához, akit látásból ismertem.

Mondom neki, hogy mit kéne csinálni, vállalnak e ilyet.

Azt kérdi menniy zsé?

Mondom majdnem 2,4 milla. Azt mondja 2 a tiéd a többi az enyém, ha simán megy.

Ez volt tegnap előtt.

Tegnap felhív, hogy figyeljem a számlámat, mert jönni fog a dohány.

Kicsit lesápadtam, bakker, lógok egy uzsorásnak. :))))

Ma reggel már ott volt a számlámon a pénz.

Mentem is az automatához. Akkor jöttem rá, hogy egy nap csak 200-at tudok felvenni.

Muszály voltam elküldeni az asszonyt is a maradékért.

 

Mi ebből a tanúlság?

Tudnak ezek fizetni, csak elég csúnyán kell rájuk nézni. Na meg minden szakmának meg van a maga tudománya.

 

Aki meg hajlandó évekig pereskedni, annak azt javaslom, perelje ba a magyar államot, hogy nem tudja megvédeni őt az ilyen csalóktól.

Majd ha hoznak olyan törvényekt, hogy ne működhessenek ilyen cégek, vagy 1 nap alatt elfogják őket, akkor nem kell a vesztes pert kifizetniük, mert szerintem egy ilyen pert simán meg lehet nyerni, csak ki az a ki ki bírja várni, meg idegekkel.

Na, röviden ennyi.

 

Ja még valami, aki azt hiszi, hogy a fent írás felhasználható ellenem a bíróságon, annak csak annyit mondok, hogy kitaláltam az egészet.

Mindenki úgy értelmezi ahogy akarja. ;)

A jótanácsom se jótanács, felejtsétek el.

Na, jóccakát.

Csigu