comix1976 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41271

Sziasztok!

 

Hazaérkeztem 4 napos pécsi és Pécs környéki műemlékeket érintő túrámról. Most azok a műemlékek kerültek sorra, amelyek 3 évvel ezelőtti túrámból kimaradtak…

 

-          Mecseknádasd  Schlossberg

        

-          Szászvár.  Sikerült az udvarra bejutnom a gondnok engedélyével, majd miután „körbefényképezkedtem” , megtudtam, hogy a várat pályázati pénzből hamarosan felújítják…

Múzeumot és közösségi házat akarnak belőle csinálni. Valke Ernő gondnokot pont azért találtam ott véletlenül, mert épp egy kivitelezőt várt!

 

-          Magyaregregy Márévár. Fóris László gondnok egyedi kalauza mellett érdekes részleteket tudtam meg a várról, új hír hogy az NV által a Castrum Bene rendezvényen tapasztalt külső fal kiromlást 2 hete kijavították, a falszakasz állagmegóvása megtörtént…

 

-          Pécs .  Memi Pasa fürdője, Tettyei romok, Székesegyház, Jákováli Hasszán Pasa dzsámija…

 

-          A várbarátság és a közös beszélgetésekkel teljes túraélmények jegyében meglátogattam a Kantavárat Szatanek József társaságában. Értő kalauza élménnyé varázsolta a túrát. Köszönet érte!

 

-          Dombóvár: Szigeterdő és Dombó Pál Vára.

 

-          Döbrököz vár

 

Beszámoló hamarosan…