Mokany67 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 145

Kedves Gázautós még ismeretlenek!

Sok problémám van ezzel a Landi rendszerrel amit hivatalosan Dunakeszin szereltek be az autómba.Akkor 180.000 km volt az autómban.Semmi baja nem volt. Nem ette az olajat hibátlanul teljesített. Betartottam a 3 tank gáz egy tank benzint. Eleinte jó volt de a fogyasztásával nem voltam elégedett. Kb 2 hét múlva elkezdett rendetlenkedni.Sebaj van rá 2 év gari.Visszajárok minden nyűggel. Néha autópályás használatnál azt mondja elfogyott a gáz, pedig nem rég tankoltam.Megcsinálták.Majd átváltáskor rángatás.Állítottak majd cseréltek valami nyomás kütyüt.A fogyasztási adatokra azt mondták 15-20%-al lesz magasabb mint a mért fedkompos benzines adat. Nos néhány érték. Város:fedkomp 9,2l-gázból valós 11,5l. Országút 110-120 között szigórúan:fedkomp 8,0l gázból 10,5l. 130km/h-nál 8,5-ös fedkompos adatnál 14l.Kicsit húzósnak tartom.Most úgy néz ki megette a szelepszárszimeringemet. Az én autóim mindig folyamatosan 15.000km-enként a Mobil 5W50-es olajat kapják. Gyertyák, kipofogórendszer, fékek tárcsákkal gumik stb inkább idő elött vannak cserélve mint egy kicsit később. Akik megvették az autóimat amik általában alattam futottak 300.000 km-ert áldanak mert tökéletest kaptak. Most ez egy kicsit bosszant. Mindenkinek van ilyen nyűgje a gázzal vagy csak nekem? Esetleg a Landi rossz választás vagy a szervíz nem ért hozzá? Ja azt nem írtam. Ez egy 1.8-as Zafira A, 125 LE, Z18XE motoros. Valaki mondjon véleményt ha tud.

Köszönöm.