showtimes Creative Commons License 2012.07.26 0 0 373

továbbra is nagy érdeklődéssel várom bármilyen elfogadható forrás megnevezését a hadosztály erejű csehszlovák - lengyel összecsapásról cseh sziléziában, én ugyanis akárhogy keresem még nyomát se találtam, pedig ettől sokkal kisebbek is jól publikáltak

úgy emlékszem Tiso és követői sem a semmiből bukkantak elő - a polgári csehszlovákiában is voltak a független szlovákiát szorgalmazó erők, amelyek erősödtek, + az említett szélső nacionalisták

valóban nem minden magyar akart elszakadni csehszlovákiától, de azért a kassai emigráns kommunistákat nem állítanám be többségi véleménynek, sőt... ajánlom figyelmedbe a visszacsatolt felvidéki örömünnepeket, ahogyan fogadták a bevonuló magyar csapatokat.  

milyen jó volt csehszlovákia? nekem erről egy született kassai rokon jut eszembe, aki szlovák-magyar félvér volt, orosz beütéssel, a férje magyar, akit 45-ben kipakoltak kassáról, ő  meg mint feleség követte miskolcra. annyira megszerette csehszlovákiát, hogy a testvérén kívül - aki szlovákhoz ment feleségül és teljesen elszlovákosodott - nem volt hajlandó szlovákul beszélni, hiába kérték, még az unokákat se tanította meg rá...

Előzmény: M.Zoli (370)