Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5774

KÖSZÖNET ANNAK, AKI ÍRTA EZT, ÉN CSAK A NETRŐL MÁSOLTAM KI, KÖSZÖNET A SZERZŐNEK!!!!!!!!!!!!

FELTÖLTÖM ÍGY, REMÉLEM NEM TÖRLIK KI EZT A HOZZÁSZÓLÁSOMAT:

 

Krónikus Lyme Neuroborreliosis (idegrendszert érintő régóta fennálló kullancs által terjesztett lyme baktérium fertőzés)

Tünetek:
Izzadás, végtag zsibbadás, bizsergés, fájdalom, fokozott fáradékonyság, influenza szerű tünetek, orrfolyás, bénaság érzés, féloldali arcbénulás, depresszió, pánikbetegség, skizofrénia, szklerózis multiplex (SM) szerű tünetek, látásromlás, viselkedésváltozás stb.

A betegség azonosítása:

    Klinikai tünetek alapján
    Kikérdezés a kullancs csípésről
    Laboratóriumi vizsgálatok (ELISA, PCR, Western-blot)


Értékelés:
Pozitív (a kezelést el kell kezdeni): klinikai tünet alapján vagy kullancs csípés után kialakult piros folt esetén vagy PCR vagy Western-blot pozitív eredmény esetén.
Megjegyzés: attól még, hogy nem tudunk róla, még megfertőződhettünk kullancstól (sokszor észre sem vesszük a kullancscsípést. Akár évtizedekkel korábbi fertőzés is okozhatja mostani betegségünket. A kórházakban általában végzett ELISA vizsgálat alkalmatlan a régi fertőzések kimutatására. Az IgM antitestek kimutatása nem alkalmas a régi fertőzések kimutatására (maximum néhány hónapig ad pozitív eredményt, majd a szervezetünk megszokja a baktériumot). Legjobb vizsgálati módszer a Western-blot, mert nem túl specifikus viszont megfelelően érzékeny. Legjobb hely, ahol ezt beutaló nélkül elvégzik vérvétel után 10 000 Ft-ért:
Istenhegyi Géndiagnosztikai, Nőgyógyászati és Családtervezési Centrum
1125 Budapest, Istenhegyi út 29-31.
Tel.: (+36 1) 201-2194
Tel.: (+36 1) 224-5442
Fax: (+36 1) 224-5445
E-mail: info@gendiagnosztika.hu

Itt pozitív eredmény esetén 5 000 Ft-ért lyme szakorvossal megbeszélheted a kezelést.

Gyógyítás:
A krónikus lyme neuroborreliosis kezelése nagyon nehéz, hosszadalmas és meglehetősen drága. A tökéletes gyógyulás maradványtünetek nélkül nem garantált.
Biztos módszer egyenlőre nincs! Az biztos hosszadalmas antibiotikum kezelésre van szükség.

Javasolt gyógyszerek az baktérium aktív formájára idegrendszeri fertőzés esetén: doxycyclin, minocyclin
Nem aktív formára (cystic más néven spóra forma): metronidazol, tinidazol

Na meg persze sok vitamin, pihenés, idegesség kerülése és sok-sok türelem.

Nálam a következő protokoll vált be:
30 nap doxycyclin 300 mg/nap (1x300 mg)
ezt követően
30 nap minocylin 300-400 mg/nap (1x300 vagy 2x200)
közben végig két hetente négy napig metronidazol (Klion) 1 000 mg/nap (2x500)

Megjegyzés:
A vérképet havonta ellenőriztetni kell! Egy kúra nem valószínű, hogy elég. Infúzióban adott cephalosporin kiválthatja a doxycyclint és a minocyclint. Más lyme kezelésben alkalmazott antibiotikumok (pl. penicillinek, makrolidek) nem jutnak át a vér agy gáton ezért nem alkalmassal az idegrendszert érintő fertőzések kezelésére!

Hol kezeltessem magam?
Általában mondhatóan a kórházak infektológiai osztályán. Megjegyzem, mivel ez egy nem túl régi és meglehetősen ritka betegség, a nem specializálódott infektológus szakorvosok is nagyon keveset tudnak róla.

Internetes fórumvélemények szerint jók (nem a saját tapasztalatom vagyis nem ellenőrzött):

    Istenhegyi Géndiagnosztikai, Nőgyógyászati és Családtervezési Centrum
    László Kórház


kevésbé jók:

    Soproni Kórház Lyme Szakrendelés
    Dr. Lakos Lyme magánrendelés


Ha minden kötél szakad, és képtelen vagy orvost találni magadnak (sajnos Magyarországon ez realitás) interneten is megveheted -recept nélkül -a szükséges gyógyszereket (saját felelősségedre). Én is így tettem, itt vásároltam: http://www.pharmacyescrow.com/
DE EZ A VÉGSŐ MEGOLDÁS LEGYEN, ELŐTTE, KÖZBEN KONZULTÁJ ORVOSODDAL!

rezsekz@gmail.com

Előzmény: Pötty63 (5768)