Quakes Creative Commons License 2012.07.18 0 1 339

Üdv!

 

Először is. Örültem volna ha leírod hogy mivel nem értessz egyet pl mondjuk szervetlen anyag hasznosulásáról a szervezetben vagy az ételben lévő ásványi anyag pótlásáról. Bocs de én nem elhinni akarom hanem megérteni és látni a logikus összefüggéseket.

Na már most azt nem tudhatom biztosan, hogy a szervetlen anyagot nem/kisebb mértékben tudja a szervezet felhasználni, de abban már látok logikát, hogy a szerveset igen, megeggyező, esetleg jóval hatékonyabb. Gondolom ezzel te is egyet értessz? De ha ezzel egyet értessz akkor már sinen is vagyunk, hisz ezek szerint helyettesíthető a vízben lévő szervetlen ásványi anyagok az ételben lévő szerves ásvány anyagokkal.

Akkor, hogy kérdésedre is válaszoljak.

 

normál csapvízben előforduló káros anyagok


2,4,5-TP

2,4-D

alaklór

arzén
azbeszt
atrazin
baktériumok
bárium
cink
Cryptosporidium
Dibromochloropropane
etilén dibromid
fluorid
heptaklór epoxid
hidrogén-szulfid
higany
Illékony szerves vegyületek (VOC)
Íz és szag
kadmium
karbofurán
keménység
klóramin
klórdán
kloridok
klór
Klórozás melléktermékei
króm
lindán
metoxiklór
MTBE
nátrium
nitrát
nitrit
o-diklór-benzol
Összes oldott szilárd anyag
ólom
PCB
perklorátok
rádium
radon
réz
szelén
szulfátok
sztirol
toxafén
Triklóretilén
trihalometánok
zavarosság
xilolokat

 

Esetleg az evolúció folyamán hol, milyen körülmények között fogyasztottunk desztillált vizet?


Desztvizet a felfogott eső/ elolvadt hóbol. Habár ezt a kérdést föltehetnénk a csapvízre is.

 

Mitől természetes, hogy ásványi anyagoktól mentes vizet iszunk?

 

Ha az esővíz neked nem természetes akkor nem tudom mi, de a csapvízről szerintem egyértelműen kijelenthető, hogy természet ellenes. De szerintem jelenleg a világon sok minden nem természetes ami sajna mára természetessé vált. Sorolhatnám oldalakon át: ételek, italok, oktatás, egészségügy, légszennyezés,

Vagyis ezt a természetes szót nem szeretem hisz sok minden ami régen természetes volt az most nem az. pl boszorkányégetés, stb..

 

Milyen valóban hiteles forrás támasztja alá az általad idézett cikk állításainak igazságtartalmát?

 

A logikus gondolkozás. Rák halálozási statisztikák. Még további ehez hasonló cikkek. Miért, az én általami idézett cikk ellenkezőjét álító cikk igazságtartalmát mi támasztja alá? :) De igazán ez nem is érdekel hanem csak a logikus lekövetkeztetések. Habár ha minden igaz még a VHO is elismerte hogy nem káros a desztvíz.

 

Tehát akkor, hogy egyértelmű legyen a kérdésem.


Milyen mértékben képes hasznosítani a szervezet a vízben lévő szervetlen ásványi anyagokat?

Milyen mértékben képes hasznosítani a szervezet az ételekben lévő szerves ásvány anyagokat?

 

Ha erről linkelsz nekem egy olyan cikket mely azt állítja, hogy nem helyettesíthető a víz szervetlen ásvnya az ételben lévő szerves ásvánnyal és el is magyarázza, hogy miért akkor megköszönöm. Nem fontos, hogy hiteles forrásból származzon! :)

 

Szép napot!

Előzmény: Mungo (338)