sassy456 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 51

Sziasztok! Én is szeretném megosztani saját tapasztalatom az egyik kutyasulival kapcsolatban: a Kőbányai Happy Dog Kutyaiskola - nah oda ne vigyétek a kis kutyáitokat a Kutyaovi címen hirdetett sokkal inkább iskolai foglalkozásra! Én három hónapos picimmel jóhiszeműen odamentem és ahelyett, hogy szocializáció és játék, illetve a megismerkedés olyan tárgyakkal, melyek számukra ijesztőek lehetnek, lett volna, egy egész sor akadálypályán lettünk végigdolgoztatva. Kutyaiskolának biztos jó ez a suli, de az óvoda az sajnos egyáltalán nem az, sokkal inkább valami kölyök kutyáknak létesített kiképző tábor... És olyasmi sincs (mint más színvonalas helyeken), hogy a picik koruknak,vagy méretüknek megfelelően csoportokba lennének osztva. Így a végén, amikor a kicsi kutyám össze lett engedve a nagyobbakkal, azok annyira meghajtották és majdnem összetaposták, hogy kihányta az előtte beletömött szép mennyiségű jutifali adagot...Arról már nem is beszélve, hogy amikor menteni próbáltam és ijedtemben felkaptam a többi közül, nehogy tényleg megsérüljön, akkor egy nagy vizsla utána ugrott és így engem is majdnem fellökött, amire sem a gazdája, sem az oktatók nem szóltak semmit. Viszont amikor az enyém visszaugatott, hogy békén hagyják, az oktató első dolga az volt, hogy a babakutyát fegyelmezze. 

A kutyasuli részéről nem nyilatkozom, valószínűleg az színvonalas képzést ad a kutyáknak, de ez nem változtat azon a tényen, hogy szakmabeli létükre nincsenek tisztában a kutyaovi fogalmával, illetve, hogy egy bébi kutyával hogyan is lehet foglalkozni.

Nah ennyit erről a helyről és tényleg az Óvodáját NEM AJÁNLOM SENKINEK, aki nem akarja még képzésre vinni a kutyusát!