mizomedve Creative Commons License 2012.07.14 0 0 70

Szia paskat!

Átruccantam ide a HP topicból. :)

Mivel nem sűrűn irogatnak a Narnia topicba, valszeg nem sok esélyed van, hogy rajtam kívül mástól választ kapj. :(

Kívánom ne legyen igazam és felpezsdüljön a fórum! :)

C. S. Lewis a regényeket Lucy Barfieldnak, a keresztlányának írta. A főszereplő ezért kapta a Lucy nevet.

"LUCY BARFIELDNEK
Drága Lucy, ezt a történetet neked írtam. Amikor belefogtam, nem gondoltam arra, hogy a kislányok gyorsabban
növekednek, mint a könyvek így te már túlságosan felnőtt vagy a mesékhez. Mire ez a könyv a
kezedbe kerül még öregebb leszel. Ha majd újra annyi idős leszel hogy megint gyönyörködni akarsz a mesékben, akkor a legfelső polcról emeld le és porold le ezt a kis könyvet. Ha elolvastad, mondd el tetszett-e! Akkor tán süket is
leszek, hogy meghallgassam, túl öreg, hogy pontosan értsem a szavaidat Viszont örökre hűséges barátod maradok:
C. S. Lewis"

 

Lucy 1935-ben született, az első könyvet 1950-ben, 15 évesen kapta meg, amikor "már túlságosan felnőtt" a mesékhez. Ebből következik, hogy bőven 15 éven aluli korosztály a célcsoport.

 

Mai fiatalokat tekintve szvsz 7-12 éves korig már érthető és élvezhető. (A tinédzserek már dedósnak tartják és helyette olvasnak Harry Pottert, a felnőttek pedig Gyűrűk Urát.)

Aztán ugrunk egy korosztályt, a felnőttek a "legfelső polcról" leemelik a könyvet, újraolvassák és nosztalgiáznak. Én is ez utóbbi csoportba tartozom. :)

 

Röviden ennyi.

 

Long live Aslan!

:)

 

 

Előzmény: paskat2 (69)