"Magyarán, ahhoz, hogy érezd a hatását, helységenként és fejenként legalább 100-150m3/h levegőre van szügség folyamatosan."
Ez NAGYON függ a ház hőszigetelésétől is.
Vannak vacak hőszigetelésű cs. házak, amelyek éves fűtésigénye meghaladja a 300 kWh/m2-t és vannak passzívházak, amelyek beérik 15 kWh/2/év hőmennyiséggel, ezek között hússzoros a hőigény-szorzó. Ugyanekkora (sőt, még nagyobb) a profi és a vacak házak közötti hútési igény különbség is.
Tehát amely rendszer a te házadat alig-alig hűti le, az lehet, hogy egy szuper hőszigetelésű házba már túl erős hűtés lennne,
szóval úgy általánosságban nem merném kimondani, hogy nem sokat ér.
"Ráadásul, számításaim szerint a rendszer "COP" ja roszabb mint a legvacakabb klímáé, nem éri el a kettőt."
Nem mindegy, hogy
- MÉH-telepen bontott szovjet gyártmányú 750 wattos szivattyúval forgatod a vizet + legolcsóbb kínai 100 wattos ventilátor fújja a levegőt egy 3 négyzetméter hőátadó felületű hőcserélőn (autóhútő) keresztül
- vagy egy fordulatszám-vezérelt 30-40 wattos egyenáramú szivattyú tolja a vizet egy 20 m2-es kaloriferre, ami mögött egy 20 wattos egyenáramú ventilátor dolgozik.
A második rendszer hútő-teljesítménye azonos, energiafelvétele meg kb tized annyi. Tehát én nem merném kategorikusan kijelenteni, hogy minden ilyen talajvizes hűtőrendszernek rossz a hatásfoka.