Elm Creative Commons License 2012.07.04 0 0 23996

Ha ugy erzed, szamolgatni jobb, nosza :

 

Magyar atlagfizetes : 210.000.- Ft/ho
USA atlagfizetes : kb. 870.000.- Ft/ho

Magyar minimalber : 78.000 Ft/ho
USA minimalber : kb. 370.000.- Ft/ho

Ezek 2011-es adatok, adozas nelkul, ami ugye mindenhol mas. Tehat az atlag 4x, a minimal majdnem 5x akkora az USA-ban.

A legdragabb nevezes 30.000.- az UB-re. Ez kb. 140 dollar. Ha 4 vagy 5-szoroset vesszuk, az kb 600 dollar lenne. Ebbol az emlitett verseny egyenije ketszer kijonne, vagyis mondhatjuk akar, hogy aranyaiban feleannyiba kerul csak.

Jelent ez valamit? Szerintem semmit. (raadasul az elonevezes az usakoknal a full ketharmadaba, nalunk egyharmadaba kerul, tehat csak ezzel boven kb. egy arba lehet lehozni a nevezest!!!)

Ha tizszeres lenne a kulonbseg abszolut arban, akkor mar el lehetne gondolkozni, hogy mi olcso, mi draga. Ebben a ketszeres szorzoban kismillio dolog nincs benne, a rendezes nehezsege, a verseny korulmenyei, de az orszagok adorendszere, es egyeb mas kulonbozo arszinvonalra vonatkozo adatok.

En azt gondolom, hogy egy ilyen versenyre, ami az ev fenypontja, amire egesz evben keszulnek, aminek a teljesitese hatartalan buszkeseggel toltheti el a resztvevoket, en a magam reszerol nem sajnalnam ezt az osszeget - vagy, esszeru hatarokon belul, szinte semmilyen osszeget. Ha nem ereznem, hogy a szolgaltatas es az ar nincs aranyban egymassal az en SZUBJEKTIV, es nem elsosorban anyagi jellegu szempontjaim alapjan (meg ha ez kicsit ellentmondasnak is tunik, hiszen az ar/ertek aranyban benne van az ar), akkor nem nevezek. Es ha nevezek, ezert csak egy kivansagom lenne : ami a kiirasban szerepel, azt tartsak be, minden tovabbi mar extraszolgaltatas. Nekem is jobban esne a jegkocka minden ponton, hutott italokkal, de ha ezt nem igertek, akkor ezt nem kernem szamon rajtuk. Ha van, az szuper es jolesik, ha nincs, megoldom magam. Ennyi.

Előzmény: hellokocsivigyáztam (23993)