noemi82 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 23753

 

Szia Kwax1!

 

 

 

Mi az Admiral Travellel utaztunk mind 2 alkalommal, mikor Maldívon voltunk és harmadszorra is velük megyünk majd jövő januárban.

 

Szerintem nagyon profik, tényleg mindent megtesznek, hogy az álomutazást szervezzék meg. Sajnos nekem az Aramuu-val nem volt túl jó tapasztlatom, egyszer kértem tőlük árajánlatot de választ azóta sem kaptam, de persze lehet, hogy a technika ördöge közbeszólt és nem kapták meg az email-emet.

 

Itt találsz egy kis élménybeszámolót az utasvélemények menüpont alatt (Filitheyo+Anthuruga): http://www.maldiv-szigetek.info/

 

A legfontosabb tudnivalól Athurugáról:

 

-ez egy olasz vezetésű sziget nagyon sok olasz turistával, ezért egy kicsit különleges hangulata van (ezen kívül főleg angolok, németek vannak)

 

- az All Inclusive ellátás tartalmazza a szobai minibár használatát (ebben üdítők vannak, de külön kérésre bekészítenek sört is) amit napi 1X töltenek, minden italt a bárban (koktélok, frissen facsart/turmixolt gyümölcslevek), kis sütiket, szedvicseket és gyümölcsöt a nap folyamán amit szintén a bárban lehet fogyasztani, 5 órai pizzát (ez általában margerita), ingyen bérelhető snorkelling felszerelést (uszony, maszk és légzőcső), napi 2X-i vezetett snorkell túrát a house reef-en (ezt a helyi tengerbiológus szokta vezetni), ingyenes internet a recepción vagy ha vízi villában vagy akkor a villában, mosodai szolgáltatások, Fisherman Island kirándulás

 

- FONTOS: ha Athurugát választjátok és vízi villát szeretnétek már most vegyétek fel a kapcsolatot az utazási irodávak és kérjetek opciós foglalást - mi is vízi villát szerettünk volna, de a német katalógus megjelenése után 2 nappal már nem volt hely, így beach villában voltunk, amit egyébként utólag nem is bánunk, mert nekünk egy kicsit elszeparáltnak tűnt a vízi villa sor (de mi előzőleg már voltunk másik szigeten vízi villában így megvolt az az élmény is, tehát nekünk ez annyira nem volt fontos)

 

- VÍZIvillával kapcsolatos tudnivalók: akik itt laknak azok külön a vízi étteremben étkeznek (itt a'la cart étkezés van, míg a szárazföldi étteremben svédasztal),de előzetes foglalás esetén jöhetnek természetesen a szárazföldi étterembe is, a villákban vannak Apple Imac gépek

 

- House reef - nagyon - nagyon szép, rengeteg korallal, hallal, teknőssel, egy óriás titán íjhallal, egy csoport pöttyös sasrájával, kis cápikkal --- mi az ottlétünk nagy részét gyakorlatilag a vízben töltöttük:-))

 

- Százföldi étterem: nagy választék (húsok, tészták, előételek, fagyi, desszertek, borok, grillezett halak, pizza stb) tehát garantált a hízás:-), általában tematikus estek vannak mint maldív, olasz, indiai stb - a maldív este volt talán a legjobb és legszebb, kiszolgálás tekintetében versengenek az 5*-os éttermekkel, őszintén szólva én még nem is nagyon találkoztam sehol ilyen profil hozzáállásal (itt nem kell várni a pincérre, ha félig megittam az italom már jött is és töltött újra :-))

 

-Kirándulások: amit szerintem feltétlenül ki kell próbálni az a cet cápa kirándulás - sajnos mi lemaradtunk róla mert egyszer van csak egy héten szerdánként és nekünk pont az volt a váltónap, ha szerettek horgászni akkor a horgászás, de igazából bármelyiket csak ajánlani tudjuk 

 

 

 

Ha megtehetnénk ide mennénk vissza januárban de sajnos most nem fér bele a költségvetésbe:-(

 

 

 

Üdv, Noémi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kwax1 (23736)