I3EI\ICE Creative Commons License 2012.06.11 0 0 30887

A hőmérséklettől függően 20-40 óra. Nekem 28 fokon általában egy nap után szokott a nagyja kikelni, aztán ha azt leszívtam, pár órával később még produkál egy kisebb adagot ugyanaz az edény.

A sórákkal való etetést szerintem akkor érdemes kezdeni, amikor a lárvák jelentős része már megtöltötte az úszóhólyagját. Ilyenkor még nem célszerű egyszerre sokat adni nekik, mert sajnos eltart egy darabig, mire minden lárva "rájön", hogy az artemia ehető számukra. Sokat segíthet, ha etetéskor besötétítjük a szobát, és az akváriumot egy viszonylag pontszerű fénnyel világítjuk meg, ami mondjuk az akvárium egyik sarkába világít, és nem szóródik sok fény a többi részre. Erre a célra én ledes fejlámpákat szoktam használni. Azért jó ez a trükk, mert a fényre összegyűlnek az artemiák, és néhány nap után a halak is megtanulják, hogy érdemes a fényhez úszniuk ilyenkor. Ha már eszik rendesen az artemiát, lehet nagyobb adagokat is adni, és érdemes 2-3 óránként etetni, mert iszonyú gyors az anyagcseréjük. Vigyázni kell azzal is, hogy az artemiával beöntött sós víz drasztikus mértékben fel tudja vinni az akvárium vizének sótartalmát, ezért szerintem tanácsos naponta egyszer 50%-os vízcserét csinálni állott csapvízzel. Normál akváriumi körülmények közt, több hét vízcserementesség után is max 2000 körüli EC-t szoktam mérni. Ezekben a sórákkal etetett akváriumokban mostanában mértem már 7000-et is. Azóta tartok minden nap 50%-os vízcserét.

Előzmény: Beubabu (30886)