hekker barbie Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4629

egyet elfelejtettem, ezt: "nem voltam nagyon elragadtatva attól amit a Fedora kinált"

 

nem tudom, hogyan kell ezt értenem, de fedora live verzió az nagyon demó, sok programnak csak valamelyik egyszerűbb alternatíváját kínálja, lévén 700 mb-os limitet állítottak maguk elé. ez nem a tömörített csomagra, hanem a futásképes rendszerre vonatkozik, így pl kimaradt a libreoffice (a.k.a. openoffice) talán a gimp is, és még mit tudom én micsoda, ami az alaptelepítés része. (van olyan disztrók, amelyik talán pont a kevesebb kompromisszum okán live dvd-t kínál.)

 

live verzió csak a fedora töredéke, ahogy a kb 3,5 gb tömörített csomagot tartalmazó dvd is az, lévén a teljes fedora kb 10-12 gb lehet, esetleg több. ezek csak a gyári szoftverek, van néhány szoftver repók, amelyik a fedora alá kínál további csomagokat, illetve a gyári csomagok olyan változatát, amelyet a fedora (red hat) jogi, anyagi okokból nem vállalt be. (sun java, mp3 lejátszás, gyári nvidia, ati stb. meghajtók, kalsszik 8/16 bites hardverek és konzolok emulációja, ilyenek.)

Előzmény: clonee (4620)