zoom03 Creative Commons License 2012.06.03 0 0 3216

Ki ne mérgelődött volna, hogy verőfényes napsütésben nem tudja visszanézni a képeit a Powershot LCD kijelzőjén.

 

Kettő biztos megoldás létezik: fekete póló alá bebújni a kamerával és úgy visszanézni a képeket az LCD kijelzőn (például Karl Taylor angol profi fotós egy párizsi divatfotózáson így vacakolt a profi DSLR gépével), vagy 16.000-20.000,- Ft venni egy LCD lesőt és azzal nézegetni. Ezt eredendően a DSLR gépek videoképességéhez találták ki (az utóbbi időben már nyakba akasztós változatok is kapható).

 

 

 

 

Nekem az utóbbi tűnt szimpatikusnak, de az ára egy kicsit visszafogott. (A fekete póló persze végszükségből jól jöhet.)

 

Körbenéztem egy kicsit és ezt az okosságot találtam. A videó alapján pár óra alatt elkészíthető.

 

 

 

 

(Egy utólag matt feketére fújt, kiürült majonézes flakonból és egy rossz éjellátó szemkagylóból sikerült előállítanom. A videón látható fejhallgatószivacs, mint "szemkagyló" nem tetszett).

 

 

(Nagy kezemhez képest kicsinek tűnik az LCD leső, de így is látszik a a levágott flakon. A flakon belsejét is kifújtam matt fekete festékkel.)

 

 

Ide csiszoltam be egy másik lecsét, mivel az eredeti nagyon erős nagyítású volt. Úgy gondolom kétszeres nagyítású nagyítólecse megfelelő választás. A nagyítót 600,- forintért lehet kapni irodaszer-kereskedésekben.