netszkvid Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36368

Igen a babak egyik naprol a masikra szoktak ledobni a CPAP-ot aztan nem igenyelni az oxigent, ahogy a tudejuk eleri azt a fejlettsegi szintet, hogy mar nem kell nekik tamogatas... de ezen mi a gyanus? Nem tudom szoktad e korabban ezt a topikot olvasni de ez leggyakrabban igy tortenik es  mar sokan elmondtak itt is a sajat gyermekukrol- raadasul ez ugye 3 honaposan volt, most meg 1 eves- vagy valamiert attol felsz....hogy visszafejlodik a tudeje?! Bocsanat, de nem ertem- egy gyermek, aki nem zilal, nem fullad, nem kapott telen tudogyullaladsokat egymas utan, volt esetleg 1-2 megfazasa- ha ez a helyzet akkor minek nezegetnek a tudejet, minden mas egeszseges egy eves ilyen es nem nezegetik a tudejet. Az, hogy lelegezteton volt (a fiam 50 napig volt gepen/CPAPon, meg 30 ig oxigenen-) ennek 1 eves korara csak az emleke maradt, ha nincsenmek tunetei. Ha nem igy lenne, azt nem a pulmonologus veszi eszre eloszor, hanem Te, az anyja. Ha kinotte a koratudejet annak orulni kell, "visszafejlodni" nem fog. Vannak itt a topikban elegen akik el tudjak Neked mondani, hogy milyen a kronikus BPD- hidd el, hogy nem tunetmentes.

 

Szerintem vegy egy pillanatot, amikor magadba nezel: tenyleg az nyugtat meg Teged, ha orvosilag igazoljak, hogy a gyerek tudeje ok es az, hogy van egy pirospozsgas egeszsegesen fejlodo gyermeked, az nem?

Előzmény: zolika2011 (36367)