küklopsz123 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 10567

Mindenkinek ajánlom!

Vigyázzatok a jogászokkal !  (…a kivétel…)

 

Ugyanis, ha pert nyersz, akkor is vesztesz!!!

 

Számlára kifizettem az ügyvédeknek 150000Ft.-ot.  Fellebbezéssel egyűt már 175000,-ret. Ugyanis megfellebbeztem a nyertes ítéletetem mivel  csak 90000.ft. perköltséget ítélt meg a biró úgy, hogy a felperes nem is kérte a perköltség csökkentését! A tárgyaláson leadtuk a bírónak a számlákat. A fenti ősszegről.(150000.ft.)

DE

 Mivel az ELMÜ a kötbért a mérő biztosítójának értéke szerint számolja ki.(amperenként 7500ft.)  Az én esetemben a bitositó értéke 16A* 7500ft.=120000ft.

Történetesen ha a mérő feltételeztük 6A-es lett volna akkor a perérték az előzőek szerint 45000ft. A perköltség gyanánt, ennek tükrében négy tárgyalásra mondjuk csak” 9999,ft.-ot fizetne az ügyvédeknek a biró?

Igy elég röhejes.

 

Ez az észkombájn   a BKKB dolgozik és arra hivatkozott , hogy azért  csökkenti a perköltséget, mert ( kötbér) csak 120000 ft. a pertárgyérték.  

 

Ügyvédek vigyázat, jó lesz a birokkal előre megegyezni!!

 

Én javasolnám, hogy a bírók is csak a tárgyalás idejére kapjanak fizetést, majd lesz ebből kapkodás…….. Érdekelne, hogy vajon ebbe a nagy méltányoskodásba az ELMÜ felé, hogy fér bele a 350.000.- Ft szakértői díj, amit éppen ez a bíró talál  méltányosnak, ha engem tud elkaszálni.