Geryson Creative Commons License 2012.05.17 0 0 32675

Ahhaaaa, akkor ez már megmagyarázza, hogy miért van mögötte az a "légüres" tér, a térkőburkolat alatt. Értem, köszönöm!

 

Tegnap este itt gondolkoztam még egy tuti dolgon (szerintem) a hőcsapdát illetően. Az jutott az eszembe, hogy miután felraktam a "kígyót" a helyére, akkor mivel takarhatnám le, mert én látni biztosan nem szeretném. Az az ötletem támadt, hogy esztergáltatok üvegbefogókat és egy feketére festett 4 mm-es síküveget teszek az egész elé. Ez optikailag baromi jól nézne ki, pénzben meg annyira még nem vészes. A fekete festést meg meg lehet szépen csinálni, vagy egy 850 literes aksim, annak is fekete 2 oldala, baromi jól néz ki (az ellenoldalról), olyan mint egy fólia, csak az ára kb. a tizede. Esetenként a fekete üveg még brutálisabbá tenné a hőhatást is önmaga mögött, azaz a kígyónál, vagy rosszul gondolom?

 

Továbbra sem értek egyet. Néztem itt a napokban beposztolt szolárkígyót és ha jól látom ott is a visszafolyó ágba van visszakötve a felmelegített víz. Nem értem viszont még mindig, hogy hogyan képes a kis Grundfos keringető visszanyomni a vizet akkor, ha a másik csőben egy 300-400 Wattos (akármennyi, de jóval erősebb) szivattyú forgatja a vizet. Hogyhogy nem történik az, hogy a jóval erősebb szivattyúmotor benyomja oda is (tehát visszafelé) a vizet?

Előzmény: Blue_Sky_007 (32674)