Törölt nick Creative Commons License 2012.05.15 0 0 186

Igen, keményre kell aszalni. Sajnos én saját káromon tanultam meg, jópár üveg szilvát kellett kidobnom, mert megpenészedett, pedig elrakáskor tökéletesen száraznak tűnt.

a bolti aszalt gyümölcs nagyon csalóka, a saját nem is hasonlít hozzá. azzal nem tudom, mit csinálnak.

 

A szárított zöldfűszereket, gyógynövényeket, teákat (rengetegfélét szárítok én is, de sose jut eszembe, amikor aszalásról van szó, az nekem csak a gyümölcs...) ha van, akkor sötét üvegben tárolom. Ha kerül ilyen a családba, akkor begyűjtöm. A zöld levelek a fénytől valóban elveszítik a szinüket.

Most hirtelen ezek vannak a polcokon, mind saját szárítás: csalán, citromfű, menta, áfonyalevél, cickafark, orbáncfű, körömvirág, zsálya, hársfavirág, korpafű

tárkony, kapor, medvehagyma, szurokfű, kakukkfű, petrezselyem, póréhagyma, rozmaring, csombor, lestyán

Gombák minden mennyiségben.

A gyümölcsök viszont elfogytak. Leginkább szilvát, sárgabarackot, fügét szoktam aszalni. Ami van itthon. Az őszibarack nekem nem vált be, és általában a finom gyümölcsök elfogynak frissen, nem jut aszalásra.

Nálunk nem aratott sikert az aszalt paradicsom, más zöldséggel nem kísérleteztem.

Előzmény: Növényexotics007 (185)