Geryson Creative Commons License 2012.05.10 0 0 32620

Várj csak, nagyon jó amit írtál! :))) Ugyanis a másik fórumon már kérztem ezzel kapcsolatban kérdést és ott senki sem válaszolt, sőt igazából ott senki sem írt semmit. :) Na, most kapsz egy pár kérdést! :)

 

Szóval 16 mm (vagy 25 mm-es) -es KPE-csővel oldottad meg? És könyökkel oldottad meg a fordítást, vagy a csövet olyan szögben fordítottad, hogy ne törjön? Én is Grundfos melegvízkeringetőn gondolkoztam, de ennek hogyan szabályzod a fordulatát? Én az UPS 25-60-at néztem ki, ilyen van otthon is a házban beépítve időkapcsolóval. És honnan szívod és nyomod a vizet? Az én medimnek van 2 kiömlő csatlakozója teljesen a medence oldalán/alján. A gondom az 2 dolog:

 

- van-e olyan erős a Grundfos, hogy kiszedjen onnan vizet (ez persze nem gond), DE a másik oldalt 29 köbméterrel szemben vissza kell tudni nyomnia!

- hogyan szedem ki a levegőt az elején a csőből, hogy menjen az áramlás, vagy ha lesz levegő azt kitolja-e a szivattyú?

 

Nekem úgy lehetne megoldani, hogy a gyári leeresztőcsonkokra valami gumicső és innen tudok átmenni valahogy a KPE-re.

 

Találtam én olyan terméket is, hogy LPE cső, az milyen? Milyen hosszú a rendszered? Mennyire meleg a víz a végén?

Előzmény: motinka (32618)