Antisystem Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2783

Hát nézd, a kis magyar (és K-európai) gengszterváltások végülis dióhéjban úgy jöttek létre, hogy a winner mentalitásúak, az "ambíciózusak", a "bezzeg Nyugaton az ÉÉÉÉN" mentalításuak (akik a másik 3 millának egy kicsi része, mondjuk legfeljebb tizede) aktivizálódtak, és idexarták a kapitalizmust illetve annak is egy perverz kiadását, belekényszerítve az egész társadalmat a "kaparj kurtá"-zásba abból a velejéig aljas indokból, hogy nekik és az övéiknek több, és mégtőbb, és mégtöbb legyen... ami nem attól ajas persze önmagában, hogy többet akartak (azt nagyjából mindenki akarna, én is) hanem attól, hogy egy recesszióban (KGST bedőlése) úgy akartak többet, hogy pontosan tudták, tudniuk kellett, hogy recesszióban eredeti tőkefelhalmozás csak a másoktól elvétellel jöhet létre, tehát pontosan tudták, hogy az ő jólétüknek mások nyomorúsága lesz az ára. Most komolyan azt várnátok el, hogy kezdjem a szétesett nagyiparból munkanélkülivé lett akárkit ostorozni, hogy tegyen ezt meg azt, és csináljon, és csináljon, és csináljon... és ne azt gyűlöljem engesztelhetetlenül, aki ellopta egyik napról a másikra azt a munkahelyet, azért, hogy ő meg a családja sonkát zabálhasson minden nap???? 

Hiába tartozom én a 3 millióba banyek, attól még nem a 7 millió lesz az ellenségem, hanem a 3 millió azon 30 000-re vagy 300 000-re, aki miatt a 7 millió kéányszerhelyzetbe került. És ezt totál szélsőségesen így látom, én még a gettóbűnözés vagy nálunk divatos szóval "cigánybűnözés" elsődleges felelőseit is köztük látom, a kifosztott falusi öregasszonyokárt kapásból utalnám sittre a konkrét elkövető mellé a demjánok-csányik-szélesek-gyurcsányok csapatát is. Mert az ő ambicióik, winner-mentalitásuk nélkül ezek a generációs munkanélküliségben antiszocializálódott tömegek, ezek a bűnök egy része nem lenne...

 

Szóval itt a képlet, eldöntheted, hogy te csináltad-e avagy nem.:) Én biztosan nem, nem vagyok winner-mentalitású, a koncért folytatott harcokból inkább félreállok...

 

ÜdV

Előzmény: s3pooler (2779)