vidima Creative Commons License 2012.05.09 0 0 44103

Mi is orvoshoz mentünk tegnap este, mert Chili előző éjszaka el kezdet hányni, először minden kaja kijött belőle, majd már csak vizes, nyálas. Hajnalban találtam a szájánál egy megszívott kullancsot, amit fejestül még élve eltávolítottam (klassz ez a két méretű kanál féle eltávolító eszköz) és megsemmisítettem. mivel minden nap átnézem, nem lehetett nagyon sokáig benne, de sajna már megszívta magát, pedig kb. 3 éve nem volt kullancsunk. Ezek már tiszta mutánsok, semmi sem véd ellenük 100%-ban. Napközben nem voltam otthon, de figyelték, reggel még bágyadt volt, ami nem is csoda a sok hányástól, délutánra már nem hányt és virgoncabb lett, de azért mikor hazamentem elvittem gyorsan a dokihoz, biztos ami biztos alapon. Lyme ellen oltva van, tehát adtak neki 4 szurit, köztük a Babesia elleni kezelést is megkezték, sosem lehet tudni alapon és hogy ne veszítsünk egy napot sem, ha mégis az lenne. A 4 szuriból 3 csipős volt, szegényke fennhangon visított és próbálta befúrni magát a hónom alá, és a kis fenekén az egyik helye meg is duzzadt valamennyit, bár azt mondta a doki is, hogy meg fog. A vizelete normál színű, talán valamivel kevésbé élénk mint szokott lenni, de semmi extra levertség.

Szerintem inkább benyalt valami fertőzést........ Tegnap egész  nap nem kapott kaját, ma fokozatosan kell elkezdeni adni kimélőt. Ma megyünk vissza este kontrollra.