lac1 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 32600

Na, egy kis saját beszámoló - igaz, csak a tervekről - hogy hogyan oldom meg az állandó félelmemet attól, hogy a bordás-flexibilis cső vagy kireped, vagy lecsúszik a csonkról, stb. és az egész vizet a motor a medence alá, az aknába nyomja. Mindamellett, hogy a bordás cső áramlási ellenállása nem a legjobb, ezen kívül csak egységes méretben kapható, hogy a végén kiképzett sima résznél lehet szerelni, ami az én esetemben azt eredményezte, hogy az aknában ezért hosszabb cső volt mint amire szükség volt, ez hurkot, ezáltal légzsákot eredményezett pl. akkor, amikor porszívóztam...

Persze nem nagy találmány, de eddig senki nem mutogatta itt, ezért gondoltam, hogy leírom. Na tehát, lehet kapni DIREKT uszodatechnikában használatos "hajlékony PVC nyomócsövet". Ez  mint a slag, de van benne spirálban futó erősítés, ezáltal nem nyomódik össze, és ami e legfőbb: ragasztható. Páldául azzal, amivel a medencetechnikában is használatos PVC csöveket is ragasztják. Namármost ebből annyit vágok, amennyire szükségem van, a végére két karmantyút ragasztok, vagy hollnadit, vagy kk-s, vagy kb-s, vagy akár menetes hollandert. SOHA többé nem kell bilincs, nem kell alá teflonszalag, semmi. A cső végére ragasztott holandert a kert végéről rádobom a szivattyún lévő menetes csatlakozóra, a másik végét a medire, viszlát rettegés.