Rajongó2009 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 14

Elgondolkoztam, amit mondtál:

 

Hogy alapítványi formában működjön, a tulajdonjogot is át kell adni, ami sok pénzbe kerül, gondolj csak az átírási illetékre, ami több 10 millió forint és keményen bevasalják. Ezen felül az ingyenes átadás is macerás. Ugyanis nem az üzemeltető fizet, hanem az ingatlan tulajdonos. Ezen felül a telekadó alól csak az állami, önkormányzati és az egyházi ingatlan mentes, sem az alapítvány, sem a sportegyesület nem az. Tehát nekik is fizetni kell. Ezért is nyitottam ezt a topikot, mert ez tönkre tesz minden magán és civil kezdeményezést, létformát. Ma pedig nyereséges egyesület 1-2 NB1-es futballegyesületet, akik néha a nemzetközi kupákban 1-2 fordulót vesznek, nem létezik. Ez a gond. Ezért nem itt kén/önkormányzatnake az államnak adóforintokat keresni!

Előzmény: iamtwo (13)