guminadrag Creative Commons License 2012.05.07 0 0 153

Nálunk is volt régen nagyon gyakran a gyerekkel ez a probléma. Egyszerűen nem akart kakilni. Már nem volt picike hat- hét éves, amikor a korábbi széklet visszatartási gondok még intenzívebben és tartósabban jelentkeztek. Az étrend megfelelő kialakítása és a hashajtók nem segitettek. A korábban nagyon jól bevált beöntésekhez tértünk vissza. Megmondtuk a gyereknek ha három napig nincs kaki az ő érdekében beöntést kap a mamátol. Rendes nagy felnőtt irrigátorral(beöntő kannával) adtam a gyereknek a beöntéseket. Vagy oldalt fekvésben vagy térd könyök helyzetben volt a gumilepedőn a gyerek. Megtöltöttem a beöntő kannát langyos szappanos vizzel, vagy kammila teával. Megnyugtattam,hogy nem fog fájni. Bekentem a beöntő csövet és a popsiját krémmel és bedugtam a csővet elég magasra hogy kevésbé görcsöljön. Szoltam a kicsinek,hogy most adja a mama a beöntést vegyél nagy levegőt és mindig sóhajtsál nagyokat beöntés közben.  Megemeltem az irrigátort és elindult a beöntés. A gyerek nagyokat sóhajtozott beöntés közben igy nem görcsölt neki. Nem volt nagy tiltakozás beöntés közben. Tudta,hogy neki lesz utánna jobb. Mindig probáltam egy megfelelő vizmennyiséget beadni ami nagyszerű eredményeket hozott. A kevés viz nem elég. A beöntés után a gyerek sokkal jobb hangulatba került, jobban érezte magát mindig . Elöfordult, sokszor hogy pár napja már nem volt kaki amikor szólt a gyerek és ő kérte a beöntést.