miki_ng Creative Commons License 2012.05.01 0 0 118143

Sziasztok!

XP telepítéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
Egy ismerősöm régebbi gépére telepítettem XP-t. Acer Travelmate 2460 CeleronM/512Mb RAM
XPSP3-at telepítettem fel rá. CD olvasónak valami baja volt, nem látta a gép, így kénytelen voltam PenDrive-ról telepíteni. Végül a WinSetupUSB-vel sikerült is.
Miután feltelepült, és feltettem a Drivereket, kaptam egy gyors gépet, ami egy percen belül elindult.
De az XP nem elég magában a gazdája szeretné használni internetezésre/zenehallgatásra/filmnézésre. Tehát fel kell telepíteni az ehhez szükséges programokat.
Ezt Ninite-val csináltam. Kiválasztottam, ami szerintem kell: Böngészők, Skype, MSN, Winamp, GomP, QuickTime, flash, java, .net, silverlight, shockwave, Picasa, Xnview, FoxitPDF, MSE, SpyBot, Revo, Wrar.
A Ninite feltelepített mindent, aztán újraindítottam a gépet...
No, ezután nagyon lassú lett... Több percig töltötte be magát az XP, és amikor valamit megnyitottam volna, az is vagy egy percbe tellett...
Próbáltam gyorsítani, MSCONFIG-ban kikapcsoltam a Témákat, meg még néhány szolgáltatást (BT, ), az Automatikusan indulók közül is néhány dolgot (qtask, googleupdate, jusched), de persze mindet nem, ki tudja mi kell onnan...
De ez nem segített a gép nem lett érezhetően gyorsabb.

Mit tanácsoltok, hogyan lehet gyorsítani egy régebbi gépen, ha XP-t szeretnénk rá.
Telepítsek SP2-t? Azt mondják, az sokkal gyorsabb, de elég biztonságos, egy átlagos felhasználó esetén?
Tegyek rá Mini vagy Tiny XP-t, majd magyarítsam HunMui-Pack-kal?
Kevesebb programot tegyek rá? De mi az a minimum, amivel lehet netet/filmet/zenét használni?