y3k Creative Commons License 2012.04.25 0 0 908

Csak nehogy most azzal gyere, hogy koran van:)

Naszoval: racionalis szempontok alapjan venne a fene ilyet, az a D7000 meg a hasznalt D700, a D400-ra varas, meg 5DMKII terepe...

Elso korben fontos megjegyeznem, hogy a vazat adjak annyiert, amennyiert a 35-os kit volt varhato, s szerintem kb. ide is terveztek a mogottes tartalmat.

A jelenlegi ar melle kotelezo lenne legalabb a kritikus helyek szigetelese, meg egy koztes uvegtag a keresoben a portre kornyeki gyujtotavolsagokhoz, valamint dedikalt iso tarcsa vazon kijelzett aktulis ertekkel.

De ezt a gepet senki nem valasztja racionalis szempontok alapjan, ennek (is) koszonheto az arcedula.

Vaz: meglepo modon megfoghato, tarcsak jok, kijelzo tuzo napon is kivaloan latszik, expo gombot vehetnenek a Nikontol, hatarozatlanabb, menu gyors, logikaja mas mint az enyem, s altalaban az embereke, de Fuji ugy tunik hallgat a siramokra, s reszelgeti.

Erzkelo: beszaras, finom tonusok, rengetek reszlet kivalo szinek magas erzekenyseg mellett, elkepeszto jipeg motor.

Kereso: OVF-et latni kell, EVF meg van, Sony-e jobb, de az is messze van attol amire vagyom, igaz onnantol meg nem lesz ertelme semmifele optikainak.

Uvegek:

18-asom nincs, felaron megvennem, F2-on is penge kozepen, szepen mos, rekeszelve is furcsa kepszelek.

A 35-os egyszeruen varazslatos, karaktere van minden nyilason, kotelezo darab.

A 60-as unalmasan jo.

Csavaros uvegeim voltak Nikonra is, aki ultrahanghoz szokott, annak visszalepes a nyekergos meghajtas, rossebb tudja miert ezek a motorok kerultek az uvegekbe.

AF : ki kell ismerni kemenyen, a rengeteg panasz joreszt az atnezeti keresonek koszonheto, ha nincs bekapcsolva a korrigalt AF pont, akkor koze nincs a valosaghoz, ha meg bevan, akkorse:) A fokustavolsag ismerete nelkul a fotos dolga megsaccolni hova fog kerulni, s fokuszalas utan kpsz visszajelzest, hogy hova is kerult. Nyilvan tanulhato, de ez remelhetoleg sokakat elriaszt:) Koveto fokuszt hagyjuk, fokusz prioritas jellegu megkozelitesrol mar irtam, sebessege oreguras, nyilvan ez a Fuji gyenge pontja, ellenben halalpontos, ezert irtam, hogy kevesebbet tevesztek mint a jo oreg D200-al, jobbnak nem mondanam, nem ugyanabban a ligaban jatszanak.

Előzmény: -FRIPP- (906)