vidima Creative Commons License 2012.04.23 0 0 44038

1. Dió nagyon cuki és különleges a színezete evvel, hogy elől barna, hátul meg fehér. A másik képen viszont már sokkal világosabbnak tűnt....

 

2. Nekünk, míg Frontlinet használtam gyakorlatilag tele volt kullanccsal a kutya, mióta Advantixot Kb.  használunk (3 éve) nem volt benne egy sem, de azért otthon 3 féle kanalam van arra az esetre, ha...... A hosszúszőrűeknek inkább a spot-on változatot ajánlják. Én is minden szart megveszek a kutyának, ha kell, de itt maradtam csak a spot-onnál és bevált.

 

3. Tüzeléssel kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy hogy az elő tüzlés még nem volt tejes, kevés vérzéssel jár, a második már teljes volt, több vérzéssel. Az elsőnél gyakorlatilag semmi nyoma nem volt (1-2 hétig tartott), Chili magát megtisztogatta, a másodiknál el-el csöppent egy két csepp, inább ott hagyott foltot, ahova lefeküdt, egyfolytában tisztogatta magát, szaglászott, hogy kinek lehet ilyen szaga, tök depis volt, kb 3 hétig. Persze tudtuk, hogy ha fekszik folt lesz, ezért felraktunk törcsit a kanapéra, stb. Chili nem alszik ágyban (legalább is akkor még nem..:-)), de most időnként felkéredszkedik, de akkor az ágy végében egy takarón alszik és onnan el nem mozdul, tehát ha így van nevelve, tüzelés alatt is tud aludni az ágyban, mert marad a helyén.... A második tüzelés után persze ivartalanítva lett, ez nagyon fontos. Borzalmas volt depisen látni az egyébként életvidám kutyát!!Sétáltatni nyugodtan lehet, de persze csak pórázon. Nálunk kert is van, de ott is ebben az időszakban csak felügyelettel lehetett kint, mert a kanok még a 2 méteres kerítésen is átverekszik magukat szívük hölgyéért!! A bugyi szerintem fölösleges, van szegénynek elég baja megával, nemhogy még egy ilyen bugyival is terhelni....

 

4. Nekünk nincs névnapunk:-((

Előzmény: Pannkaa (44037)