Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 10522

Sziasztok joghoz értők!

Hosszú leszek...

 

Testvéremmel közösen tulajdonoltunk egy lakást, amit eladtunk a nagyszülők halála miatt, hogy édesanyám  ki tudja fizetni az ő testvérét. Így testvéremé lett a nagyszülőiház 50 % a másik ugye édesanyámé. Én az eladott lakásból származó összeget bankbetétbe raktam, és mivel nem lakásvásárlásra fordítottam, ezért annak rendje és módja szerint befizettem az adót utánna. 2009-ben meghalt édesapám és az ő 100% tulajdonában álló házát megörököltük testvéremmel.  Testvérem közben hitelt vett fel az ő és az édesanyámmal közös ház felújítására, és tavaly jutott el arra a pontra, hogy már nem bírja fizetni a törlesztőrészleteket. Segítségemet kérte és a végtörlesztés lehetőségével élve kifizettem neki 2.600.000 ft-ot.

Szóban megegyeztünk h én lemondok az édesanyámról majd egyszer rámszálló házrészről ami ugye 1/4, és testvérem meg lemond az édesapámról ráeső házrészéról a kifizetett összegért cserébe

A kérdés: Ki mit csinálna hogy törvényes és hivatalos legyen ügyvéd előtt? Ajándékozás? Adásvétel?