Eraa* Creative Commons License 2012.04.21 0 0 44031

Szia! A tüzelőbugyit szerintem felejtsd el, a kutyák többsége nem viseli el magán, de egyébként létezik, jó drága, különböző méretekben kapható és még abba kellene betétet tenni, amit időközönként cserélgetni kell. Nekem Molly a ruhát se szereti, úgyhogy nem is próbálkoztam ezzel, csak egy lányka bugyival, de abból meg a legkisebb is nagy volt rá és nem állt sehogy, no meg addig dörgölődött még el nem hagyta :D mi 2 tüzelést éltünk át 2 kutyával (yorki meg havanese). A yorki teljesen tisztán tartotta magát, észre se vettük szinte, hogy tüzel, csak abból, hogy óriási lett a nunija. A havanese viszont ahova feküdt napközben ott nyomot hagyott, de ne úgy képzeld el, hogy nonstop vérzik, hanem szakaszosan, tehát éjszaka nekem ugyanúgy ágyban aludt és sehol nem volt egy csepp vér sem, viszont ha érezte, hogy vérzik, mindig lement a földre, és maximum az lett vércseppes. Alapvetően ő is tisztogatta magát, csak hát mivel nagyobb kutya, jobban vérzett, mint a kicsi. Ja igen, mivel nekem eléggé "ölbe kutyák", így vigyázni kellett, hogy minket se kenjenek össze. Szóval elég macera állandóan takarítan, figyelni.

Nekem a 2. tüzelés után ivartalanítva lettek, szerencsére még időben, mert Mollynak a havanesenek már folyadékot találtak a méhében, ami csúnya problémákhoz vezetett volna...

Előzmény: berkibetty (44025)