sistergő Creative Commons License 2012.04.15 0 0 121328

Én már most tudom a választ a Mátra 115-re. Még ne indulj el rajta !!!

Másnak már meséltem. A futás sokat segít a túrázáshoz, de neked „kajakos” edzés tenne jót. Fiam fiatalon ?Mátraszentlászlón? volt téli edzőtáborban. A pontos adatokat nem tudom, de saccra a következő volt. Elindultak egy 10-12 km-es futásra. Visszafele „véletlenül” eltévedve 10 km-t kerültek. A szállás közeléből/bejáratából amikor már azt hitték, hogy végre pihenhetnek, akkor aki belement, hogy nincs vége az edzésnek, azokkal rátettek egy 3-4 km-es karikát. Az ilyen „véletlen” esetek és az egyesületi szállóige, miszerint (30-40 év alatt) „időjárás miatt még nem maradt el edzés” keményítik meg a lelket. A holtpontokat, váratlan akadályokat ezekután könnyebben tudták feldolgozni.

A Mátra 115-ön a kivételes ellátás, a pontokon hangulat csodákra képes. Ha ezt nem vesszük figyelembe, akkor a száraz adat a következő:

Mátra 115  =  Mátrabérc + 1 óra pihenés + 1 és negyed Mátrabérc.

(Ha az 1 óra pihenést részekre bontjuk akkor pl. pihenésre-cihelődésre/eltévedésre 5 óránként jut 12 perc.)

A Te Mátrabérc időd alapján ehhez még hozzájön 54 perc, viszont a Mátra 115-ben lesz egy éjszaka, és – várhatóan – előre be nem tervezett dolgok. Helyedben – idén még – nem gondolkodnék rajta.

Előzmény: CsST (121323)