Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.14 0 0 20652

 

Sokan úgy tartanak állatot, hogy uralkodnka felettük, parancsolnak a kutyáiknak.

Ahol korábban laktam, ott is volt egy idős néni.

Volt egy kutyusa, nagyon szerette, minden nap többször vitte sétálni, rendesen etette, kicsit kövér is volt, (a néni is meg a kutyus is :-) ).

Viszont ahogy beszélt vele, olyan volt, mint mikor a kisembernek hatalmat adnak, és élvezi, hogy valakinke ő a főnöke.

Magyarországon ez főleg jellemző.

Amikor a senkiből egy pillanatra valaki lesz.

 

Ez egy személyiségzavar, megfigyelhető ez szülő-gyerek viszonyban is.

 

Ezt csak azért írtam le, mert nálunk meg pont fordítva van.

Mintha a cicáim teljesen önálló életet élnének.

 

Kint vannak a kertben, az az ő otthonuk, ha aludni akarnak, vagy esik bemnennek a kis keneljükbe, ha kedvük van fára másznak, szóval van egy napirendjük, programjuk, ami tőlünk független.

Az előbb be akartam hívni őket, de valamit találtak a fa alatt, mindketten körül ülték, rám néztek, és meg sem mozdultak, hogy bejöjjenek.

Ha tudnának beszéln, azt mondták volna, ne zavarj, most játszunk, később bemegyünk hozzád vendégsségbe.  :-)

 

Aztán mikor elunják megukat, Jaffa ide ül az ajtó elé, nyom egy szerenádot, Bodza mögé ül csöndben, ő a nyomaték, és bekéredzkednek.  :-)

Tündéri önálló kis lények, mintha a szomszédaink lennének, csak ők sose jönnek rosszkor, sose kérnek semmit kölcsön, és sose veszünk össze velük, sose terhesek számunkra.

Ők a világ legjobb szomszédai.  :-)

 

Persze annyiban függnek tőlünk, hogy enni mi adunk nekik.

Egyébként ez érdekes lehet, hogy ezt ők fölfogják-e.

Az az érzésem, a kutyák felfgják, nem véletlen az a mondás, hogy a kutya nem harap abba a kézbe ami enni ad neki.

A cicákat nem tudom, kár, hogy a tudomány nem olyan fejlett, hogy ilyenekt tudjon.

Vagy csak én vagyok művletlen, és erről már rengeteg könyv jelent meg?  :-D

Ha valami irodalam van, megkösszönném ha megírnátok.

 

Vettem pár könyvet hasonló témában, de felületesek voltak, nem David Attenborough írta.

 

Tényleg, az mekkora ember volt.

Imádtam.

Na, nem filozofálgatok tovább, végül is ez egy topik.