Peticilin Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3879

Szia!

 

Köszönöm a kikapcsolásos részt. Kíváncsi vagyok a lángtartást hogy sikerül majd megoldanod.

 

Szerintem elég a PLC program kikapcsolásával ki-be kapcsolni a rendszert. Ha jól olvastam a kezelési útmutatót,a főmenüből 1 lépésből el lehet érni a RUN; STOP funkciót és onnan már csak két gombnyomás.

Én egy gombot a bemeneten RESET ( törlés;újraindítás ) funkciónak használnék. Pl.: ha 5x-i adagolási próbálkozásra letilt a kazán ( ezt egy SLCD modullal,mint vész üzenet,ki is lehetne íratni ),akkor a gomb megnyomása után,egyből beolvasna minden paramétert újból és futtatná a programot tovább. Vagy ez helyett kapcsoljuk ki,meg be a progi futását? Mit gondolsz?

 

Mondjuk nálam anyukám nem nagyon ért a műszaki dolgokhoz,sőt semennyire. Két csap elfordítása a fűtésen is gondot jelent neki,hogy mikor merre. Így nálunk a kazán csak úgy lenne használva,ha én is otthon vagyok.

 

Én mondjuk gondoltam egy + gombot a PLC-n kívül,amivel direktbe lehetne működtetni a beadagoló motort. PL.: begyujtásnál,addig nyomni,míg meg nem jelenik a friss anyag,amit begyujt az ember. Nálad ez hogy van megoldva?

Előzmény: Totya3 (3878)