TEACHER Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3254

Azt a port is ellenőrizték, amit betettek a csőbe?

Igen. Nagyon amatőr dolog lett volna referencia mérés nélkül lefolytatni a kísérletet.

Egyébként ezek a labormérések nem olcsók. kerülhetnek annyiba mint egy mikrohullámú sütő.

 

Kézenfekvő feltételezés, hogy a porban volt valami olyan pl. vastartalmú anyag amit történetesen nem vonz a mágnes, aztán a magas hőmérséklet + szén jelenlétében olyanná alakult, amit már vonz.

Elég abszurd ötlet egy kvarccsőbe tett nagytisztaságú grafitban ilyesmit keresni. :)

 

A neutron sugárzást nem viccből mondtam. Ahhoz hogy ilyen látványosan reagáljon a por a mágnesre, komoly százalékának kellett mágnesezhetővé válni. Ha ez tényleg magfúzióval keletkezett volna, a környéken nem marad élő ember.

Szemben néhány fikamatyival (nem rólad van szó) én nem értek mindenhez ezért csak mások sejtésére tudok szorítkozni. Állítólag lassú neutronok keletkeznek (ha keletkeznek) amelyek rövid távolságon belül elnyelődnek.

 

Persze az is egy érdekes kérdés, hogy miféle fúziók kellenének ahhoz, hogy szénből pont vas keletkezzen.

Jól látod ez a legskizofrénebb pontja az egész történetnek. Ha nekem egy idegen meséli és nem látom a saját szememmel akkor igen kevés (nullához közeli) hitelt adnék a storynak. Egyébként nem csak vas keletkezik, hanem vasnál nehezebb elemek is ami végképp izgalmassá teszi a dolgot.

Persze állítólag a természet is legyártja a vason túli elemeket  szupernova robbanáskor :)

 

Annyira abszurd az ötlet, hogy kb. az utolsó amit fontolóra venne bármelyik fizikus.

Ez akkor abszurd ha abból indulunk ki, hogy már mindent tudunk a fizikáról. A jelenlegi fizikai ismereteink szerint valóban nem szabadna végbemennie.

A történetnek még messze nincs vége. Jószerivel csak most kezdődik.