GGabor1 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 3985

Igen, talán az se biztos, hogy kihagy, nem tudom. Egyedül az a hülye (és elég ijesztő) lassú, erőlködő szívverés biztos, amit ugye főleg izgatott állapotban érzek viszonylag ritkán. Én is olvastam egyébként olyanokat, hogy egy gyenge szívverés után erősebbek jelentkezhetnek, lehet, hogy erről van szó, csak mint írtam, nekem ez mintha tovább tartana, nem pár ilyen erős ütés van, hanem vagy 8-10, kb. másodpercenként egy, utána normálizálódik csak (én egyébként a nyaki ütőeremen szoktam nézni a pulzust, ott mintha jobban le tudnám követni a dolgokat, lehet, hogy inkább csuklón kellene mérni?). Mindenesetre most olvasgattam egy másik, kimondottan szívritmuszavarokkal foglalkozó fórumot, és az én problémámnál sokkal durvábbakkal is találkoztam, pl. akár percekig, órákig, napokig össze-vissza verő, begyorsuló, lelassuló stb. szíverésekkel, és a legtöbbször, illetve szinte mindig ezeknél se találtak semmilyen komoly szervi elváltozást, szóval kicsit megnyugodtam. :) Az én esetem ezekhez képest tényleg kutyafüle és ritkán is jelentkezik, mégha elég ijesztőnek is élem meg (amúgy igen, valószínűleg részben a gyakori önmagamra figyelés, rágörcsölés, szorongás miatt is van ez, mármint, hogy komolynak tűnik: de valószínűleg ez lehet egyben a fő kiváltó ok, tehát lelki vagy idegi eredetű, mint már beszéltünk róla).

Mindenesetre igyekszem tényleg többet relaxálni, tegnap pl. 2X is "lementem alfába" (agykonktrollos módszerrel csinálom), és érezhetően jobb volt utána, határozottan lenyugtatott, jobban, mint a Frontin, meg ezek, amik gyakran mintha semmit se érnének. :) Illetve valószínűleg lelkileg kellene helyrerakni magam, mert tuti nem vagyok teljesen rendben ilyen szempontból, és ez okozza a legtöbb problémámat  (generalizált szorongást is megállapítottak nálam, mint talán írtam. Meg ugye ott van a krónikus hasnyálmirigygyulaldásom is, ami szintén kissé "betett" lelkileg). Holnap megyek egyébként a miskolci Pránaházba (afféle "gyógyító" központ, alternatív gyógymódokkal, kínai orvoslással, meditációval stb.-vel foglalkoznak), remélem ez is segíteni fog a valószínűleg megbillent testi-lelki egyensúlyom helyreállításában (hiszek az ilyen dolgokban amúgy, csak eddig még nem mélyedtem el annyira bennük). Jó lenne azért már lassan tényleg normális életet élni, 26 éves vagyok, és állandóan kínlódok valamivel, több bajom van, mint egy nyugdíjasnak, ez kissé szerintem abnornális állapot. :D