ghepard Creative Commons License 2012.04.04 0 0 3984

Talán még abban se lehetsz biztos, hogy az az egy kihagyás tényleg kihagyás volt. A is lehet, hogy csak annyira gyenge volt, hogy úgy érzed, hogy mintha kihagyott volna egy pulzust. Ha egy ilyen gyenge pulzus van, akkor a következő (vagy a következők) jóval erősebb és akkor az ember úgy érzi, mintan durvábban verne a szív. Ezt azt hiszem mindenki megéli és az emberek 99% nem is tudja, hogy ilyesmiket él át. Én már kb 11-12 éve minden éjjel mérem a pulzusomat, gyakran többször is. Én is tapasztaltam már, hogy időnként kihagy egy (de csak egy). Aztán idővel észrevettem, hogy nem is hagy ki, csak nagyon gyenge (három ujjal már tudtam észlelni, mert jó ideig csak egy ujjal mértem). De nagyon ritkán találkozok vele, mert nem mérem a pulzusomat egész nap. Az összidő általában 4-5 mp, ebből már tudom, hogy mennyit ver. De néha tartom az ujjaimat egész percig. Mikor a holdnegyedek hatását mértem fel a szívre, akkor (2007-ben azt hiszzem sok napot (40-et) áldoztam erre) 5-6-szor is mértem minden éjjel. Ismert tény, hogy holdnegyedekkor lassabban ver a szív, kb 10-12%-al. Tény, de nemigen tudni, hogy  pontosan miért van ez. Nem nagyon hittem benne, de a 40 napos kisérleteim igazolni láttatták ezt a tényt. Akkor fel is figyeltem, hogy azokon a napokon (tehát holdnegyedekkor) szinte mindig volt, hogy egyszer észrevettem azt az egy gyengébb pulzust.....

 

Ezt tehát mindenki átéli, csak nem tud róla majd senki, mert nem figyeli le magának. Te most nagyon figyeled és ez, hogy úgy mondjam egy kicsit ki is készít lelkileg, amitől egy kicsit durvábban éled meg. Erre abból következtetek, amiket írogatsz. Ha próbálsz lazítani, meditálni, kikapcsolni (lehet nincs is jobb a szívre), akkor ritkábbak és enyhülnek is azok a dolgaid. Lehet, ha fokoznád a nyugalmat, meditácót stb - egy idő után azt se tudnád, hogy mi az............

Előzmény: GGabor1 (3980)