unartis Creative Commons License 2012.04.03 0 0 6339

Ha kertesházban laksz érdemes kiültetni a kertbe, enyhén napos helyre(túlzott napfényt úgy tapasztaltam nem szereti), akkor meglepődsz mennyit fog nőni egy nyár alatt.

Ha nem akarsz az ültetéssel bajlódni, akkor is jót tesz neki a friss levegő, és a fény, ami azért több mint amit a lakásban kaphat.

A babér, amiről származnak, a hajtások(amit gyökereztetetek cserépben) már több éve ki szoktam ültetni a kerbe, ott nagyon meglódult, nagyon sokat nőtt.

Már többször túl korán telepítettem ki, kapott fagyot havat is(március elején), tavaly kicsit sokat is, a lombja a -10 c° körüli hidegekben lefagyott, de szerencsére , májusban már hozta az új leveleket, most meg azon vagyok, hogy legyen utánpótlás, ha úgy neveljük télen akár kint is maradhat kisebb takarással.

A babér mediterrán, tehát enyhén fagytűrő növény. Ha beviszed télire, érdemes hűvös világos helyen teleltetni, ritkán (3-4 hetente), de akkor bőven öntözni, szükség szerint.

A babér kúp alakú koronát nevel, ha viszont visszavágod, sűrűbb lesz a koronája és inkább gömbszerű formát ölthet

Előzmény: krnemarika (6338)