hgyi Creative Commons License 2012.03.24 0 0 13442

"De igen, ellenőrzik, hát persze." - ez nám háborítás. értem.

"És ha baj van, szólnak, hát persze." - akkor az anya stresszel és leállhat a szülés.

"(Ugye azt mondtam, hogy ha a szülés rendben zajlik, akkor nem stressszeltetik az anyát.)" - igen. de simán vissza is jöhet a szívhang - főleg, ha nem stresszes ettől a hírtől az anya.

---

"Jövés-menés" - értem. ha otthon van már 1-2 gyerek, és ők is jelen lehetnek, az nem jönnek-mennek. és a rokonok sem mászkálnak, beszélgetnek.

 

"burokrepesztés" - ez stressz, vagy fölösleges beavatkozás? de nem hiszem, hogy ezt minden szülésnél, minden orvos alkalmazza.

 

"rutinszerű oxytocin-infúzió" - nem rutinszerű

 

"vakító fény" - mitől lenne vakító fény a kórházi szülőszobán?

 

"ejnye, anyuka, nem haladunk?" - azt hiszem, ez igen ritka

 

"a szomszédban ordít egy másik vajúdó nő" - lehet. otthon meg a szomszéd részeg állat veti a feleségét és ordít. sír a másik gyerek, mert "anyunak fáj és miért kiabál?" (nem törvényszerű a szülés közbeni ordítás, de van ilyen. otthon is, kórházban is.

 

"Doktor úr, telefon!" - doktor úr/doktornő ritkán van a szülőszobákon, ha csak vajúdó van ott. otthon kikapcsolják az összes telefont, ajtócsengőt?

 

"most átadom a kollégának, ő is megvizsgálja; feküdjön föl, anyuka!" - a kolléga a probléma, vagy hogy fel kell feküdni és nem térdelni?  stb. stb.

Előzmény: Dogfüggő (13426)