Dogfüggő Creative Commons License 2012.03.24 0 0 13402

De, pontosan azt jelenti.

 

Akkor meg fura, hogy ezután a szakképzés szükségességének bizonygatásával reagáltál a megjegyzésemre, aminek ehhez semmi köze nem volt.   Sosem vitattam a szakképzés szükségességét.

Én azt nem értem, miért és hogyan büntetnéd törvényileg azt, ha egy szakképzett személy adatokkal alátámasztott információt szolgáltat egy érintettnek.

 

Nem tudom, hogy itt egyszeruen tevedsz, vagy mint az otthonszules tamogatoja egy picit elferdited hogy mirol van szo.

 

Egyik sem. Ez így van, nézd meg.

 

Vegyük át megint:

magát az otthonszülést, ugye, mint többször megállapítottuk, senki sem büntetné.

Gondolom, az egészségügyi személyzet szabad mozgását sem; tehát joga van egy terhes nő otthonában tartózkodnia.

Az is nyilvánvaló, hogy a törvények egyenesen azt a szakképzett személyt büntetik, aki nem segít, ha arra szükség van.

Akkor pedig az egész sorozatnak egyetlen eleme marad, amit büntetnél (ill. nem engedélyeznéd): az, hogy a felek előre megegyeztek.

 Az viszont, hogy X és Y előre, szóban megegyezett valamiben, nem bizonyítható másként, csak ha X és Y ezt elmeséli.

 Nyilván nem mesélnék el, ha ez a megegyezés büntetendő lenne, igaz?

Akkor meg ez a szabály tökéletesen értelmetlen volna, a koncepció pedig a gyakorlatban megvalósíthatatlan.

Előzmény: Mr Spock (13395)