dn_bacsi Creative Commons License 2012.03.22 0 0 5533

Hali, én is tipródtam, hogyan is kéne tanulni, nekem az autodidakta módszer jött be. Megvettem ezt a könyvet:

http://bookline.hu/product/home!execute.action?id=2101305978&type=10&_v=Karanko_Keresztes_Kniivila_Finn_nyelvkonyv_I_kezdoknek_es_kozephaladoknak_

Vmelyik webes könyváruházban találtam, nem tudom hol, keress rá. A könyv végén van szószedet, nagyon hasznos. Nagyon alapoktól indul. Igaz, hogy nyelvtanozik is sokat, de a legfőbb erénye, hogy egyszerű olvasmányokkal, párbeszédekkel jön, amit a szószedettel ki tudsz mazsolázni-szótárazni. Induláskor baromi lassan ment nekem, de 3-5 lecke után már ráéreztem, beindult és jól haladtam vele.

Ezerszer jobb, mint egy vaskalapos tanár. Az én szemléletem egyébként az, hogy mutassanak sok szót, némi alapvető nyelvtant, aztán majd összebénázom valahogy a nyelvet. Csiszolni ráérek majd akkor is, ha már kint leszek :D

És persze (perse, jaj) hanganyagokat kell felkutatni neten. Én nem tudok porosz módszerrel tanulni, ezért mindenféle forrásokat kerestem és találtam neten, ami segített. Ne kérdezd, miket, mert már nem emlékszem. Amit megtalálsz, az jó lesz valamire.

Üdv és ne görcsölj, vedd lazán! :)

Előzmény: nacsa82 (5529)