Dogfüggő Creative Commons License 2012.03.22 0 0 13316

Direkt odaírtam, hogy amiről az előznények alapján szó van.

Ha visszakeresed az előzményeket, meglátod, hogy Mr. Spock arra írta válaszul, amit írt.

 

Már hogyne ismerném A kis herceget, de nem látom a kapcsolódási pontot.

 

Itt most nem konkrétan Gerébről volt szó köztünk, hanem az otthonszülés biztonságáról.

Olyan - Mr. Spock igényeit is kielégítő- statisztika ugyanis létezik, amelyik azt bizonyítja, hogy az otthonszülés ugyanolyan biztonságos, mint a kórházi; olyan ellenben nem létezik, amelyik azt bizonyítja, hogy a kórházi szülés a biztonságosabb.

Bár igaz, a nemzetközi adatokat nem a KSH gyűjti.

Jut eszembe, mi van a magyar szülészetek és a magyar szülészorvosok statisztikájával?

Van róluk KSH-adat?  : )

 

ez így egy kicsit durva.  Nem, ez nagyon-nagyon-nagyon durva. Inkább embertelen.

És aki ezt mondja, az a másik szájával legalább semmiképp se mondjon olyanokat, hogy a gyerek biztonsága számít neki.

 

Az otthonszülést választók nem azt választják, hogy akkor se mennek kórházba, ha a fene fenét eszik, hanem azt, hogy csak akkor mennek oda, ha kell. Ha baj van. A kórház eleve arra van kitalálva, hogy az menjen oda, akinek baja van.

Már az is roppant érdekes felfogás, hogy aki nem a kórházban kezdte meg a szülést, az a továbbiakban forduljon fel (a befizetett TB-jével együtt...), de az, hogy az ilyennek az újszülött gyereke se érdemel orvosi segítséget - hát arra valahogy nem azt a kifejezést találom megfelelőnek, hogy "kicsit durva".

 

 

  már van joga szakképzett segítséghez is.

 

Persze, tudom. Én Mr. Spock koncepciójáról írtam: aki otthon szül, annak -és a kisbabájának - tilos legyen segíteni, adott esetben tilos legyen megmenteni az életét.

Előzmény: hgyi (13315)