Bonia Creative Commons License 2012.03.22 0 0 13314

Nézd, nem vagyok én járványtan szakember, de utána lehet olvasni :

 

 

http://www.elender.hu/~oltinfo/kotelezo.htm

 

A letalitás 20-40-80 %, szóval ha kitör egy kisebb járvány azért, mert egy közösségben pl egy faluban többen a nem-oltást választják, elég komoly veszteségekre kell számitani. Pár tucat bolond miatt veszélyeztetni kéne egy óvodányi gyereket ?

 

 

Pl a poliomielitis jobban túlélhető, de olyan bénulásokkal, amik egy életre szólnak

 

 

"Hazánkban az utolsó nagy járványok 1954-ben, 1956-ban, 1957-ben és 1959-ben voltak. A legsúlyosabb helyzet 1957-ben alakult ki, amikor 2334 megbetegedés és 143 haláleset történt; a morbiditás 23%000-es volt. Az élõ vakcina 1959-es bevezetése után mindössze 56 megbetegedést jelentettek, és ebbõl is 47 oltási szövõdmény volt. Az utolsó “vad” vírus okozta megbetegedés 1969-ben fordult elõ. Hasonló javulás következett be valamennyi országban, ahol az oltást rendszeresen végrehajtják."

 

Kb amikor az én gyerekeim születtek, lecserélték az akkori vakcinát korszerűbbre , azóta idézem :

"Említésre érdemes, hogy az oltási rend 1992-ben történt megváltozása óta oltási szövõdmény ez ideig nem fordult elõ."

 

Egyébként irják is, hogy milyen esetekben ( immunrendszer elégtelen müködése stb ) nem szabad oltani, tehát az ilyen problémával küzdő gyerekeket is az védi meg a betegégtől, ha a környezetükben mindenki védett.

 

Elvarázsolt természetgyógyászok biztos elő tudnak kapni valamilyen tanulmányt egy argentin vagy kinai professzortól, de elég megkérdezni nagymamát-nagypapát, hogy 60 évvel ezelőtt milyen pusztitást jelentett egy járvány és azt összevetni az oltás esetleges szövődményeivel.

Előzmény: MrJones (13301)