Antisystem Creative Commons License 2012.03.22 0 0 13308

Nézd, én alant behivatkoztam neked az EÜ-minisztérium hivatalos gyógyszerészeti portálját, a hagyományos könyv alakú szakirodalmat, az FDA-t (USA szövetségi gyógyszerészeti hatóság), alant a szülészorvos topictárs is megmondta a pár évtizedes tapasztalatával... kinek fogod elhinni, hogy a műhiba, az tényleg műhiba, és nem sanda Geréb-ellenes összeesküvés???

És nem, a szülő nő nem fogja tudni megkülönböztetni, ugyanis ha csak pár ml kell az uccsó pár percre, arra nem pocsékol el az ember egy literes infúziót meg egy egyszer használatos szereléket, fog egy 10 ml-es fecskendőt, felszívja az 1 ml-t, felhigítja 10 ml-re (10x-es higitás), kinyomja 1 ml-re, felhigítja 10 ml-re (100x-os higitás) kinyomja 1 ml-re, felhigítja 10 ml-re (1000x-es higítás, pont, mint ha infúzió lenne) és elkezdi lassan beadni... mondjuk ez egy létező lehetőség...

 

A másik, hogy az egészségügynek van egy sajátossága, nevezetesen, hogy a reménytelennek tűnő helyzeteket is meg kell próbálni megoldani, és ez valóban sokszor a bevett szakmai szabályok áthágásával jár... nade EZ AZ, ami tényleg nem az ambulanciára való... amikor én az EÜ-ben dolgoztam, akkor is volt pár ilyen eset amire emlékszem, pl. olyan szívritmus-szabályzó gyógyszerek kombinálása, ami általában tilos. Csak hát alapban más a paciens otthona vagy az SZTK rendelő, és más egy intenzív osztály, ahol a paciens állandó monitoron van, és karnyujtásnyira van a defibrillátor, respirátor, meg párszázféle gyógyszer... és ott a kisebbik rossz elve alapján ki lehet próbálni, hogy mitől gyógyul mégis az, aki semmiféle bevett dologra nem. Tudod, ha Geréb űgy varázsol az oxytocinnal, hogy a nő állandó CTG monitoron van, 20 méterre meg ott egy műtő, az egy alapjában másik történet... ez így egy szimpla hazárdírozás volt, amiben a nő is simán ott maradhatott volna... mi a faxot kezdett volna ott egy uterus-ruptúrával, ami a túladagolt oxytocin többször leírt mellékhatása? Még a Miatyánkot se tudta volna végigmondani, mire meghal a kismama... 

 

ÜdV

Előzmény: Dogfüggő (13302)