Mozo66 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 6697

Igen , ezen nem is volt soha vita . Emlékszem nagyon régen ... akkor még nem is foglalkoztam gyümölccsel ... jártunk Nagykanizsa , Zalaegerszed felé és meglepett , hogy a kecskefűz barkája már porzót bontott amikor mifelénk még nem pedig azt hinné az ember ...de nem .   Egyértelműen a különböző hatások miatt van ez . Erre jó példa , hogy Angliában a tél átlaghőmérséklete biztos hogy magasabb , mint pl .  délalföldé , és még sem jellemző a baracktermelés ...hogy ennél maradjunk ...  , pedig biztos nem lennének olyan fagyások mint az alföldön .  Persze én nem klimatológus vagyok , nem akarom senki kenyerét elvenni .... : ) . Itt Pécsen is voltak komoly fagyások , de abszolút helyi jelleggel a húgoméknál például örökzöldek fagytak meg !!!!  az igaz, hogy rendkívül fagyzúgos helyen laknak . De akinek egy kicsit is dombos helyen van a területe az megúszta kisebb fagyásokkal esetleg anélkül .  Tehát mifelénk ..... mint felétek is .... a helyi hatások a meghatározók .  Sajnos délalföld ,  Tiszazúg egy nagy fagyzúg  ...  anblokk .

Előzmény: ninovarga (6689)