Antisystem Creative Commons License 2012.03.21 0 0 13288

Általánosságban igen - ezt az effektet szidtam a 13246-ban és utána..

.

A konkrét esetben viszont annyira nem bonyolult, azt a legádázabb ellenségünknek is el szoktuk hinni, hogy a 2 * 2 = 4... ez meg kb ez a szint a szülészetben... úgy is megfogalmazhatnán póriasan a dolgot, hogy akinek a valagában dugó van, azzal nem itatok fél liter ricinust egyszerre...

Az a szokottan elhangzó érv, hogy "bezzeg a kórházi orvosok is... bezzeg őket nem", nos az meg nem érv Geréb mellett, lássuk be. (max a hasonlóan l-qró kórházi kollegái ellen...)

 

Én úgy gondolom (és lehet, hogy itt fog majd leosztani Mr Spock, ha nem ért egyet szakmai tapasztalatai alapján), hogy ennél a 2009-es esetnél az ujszülött sorsa már ott megpecsételődött, hogy nem vágott epiziotomiát... ezt én ebben az esetben súlyos szakmai mulasztásnak vélem... enélkül ugyanis egy beakadt nagy magzat mellett nem fér el, hogy ott bármiféle vizsgálatokat és műfogásokat kivitelezzen. Ezt meg nem az igazolja, hogy én a tényleg minimálisnál is kevesebb tapasztalatommal ezt mondom (és ezt mondtam itt a fórumon 3 órával az eset után is), meg nem is az, hogy az ETT szakértői a tekintélyelv pulpitusáról ezt mennydörgik, hanem az a tény, hogy a kórházban - ahova beszállították a nőt - így kezdtek, és pár perc alatt kint volt a gyerek - sajnos, már holtan...

Szóval őszintén szólva én magasról teszek az ETT szakértőinek a véleményére, de az epiziotómiát Geréb Ágnes nem vágta az ismert körülmények között, az oxytocint Geréb Ágnes adta be az ismert körülmények között, ez nekem azt mondja, hogy Geréb Ágnes a foglalkozása körében hibázott, és ebbe belehalt valaki, ezért a felelősséget vállania kell. Tök függetlenül az ETT szakértőitől... 

 

Azon persze el lehet vitatkozni, hogy ezért mennyi büntetés az elég és mennyi a sok... ez egy másik káposzta.

 

ÜdV

Előzmény: Dogfüggő (13287)