Mozo66 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 6668

 

  Na akkor pár fotó ..és némi magyarázat .

 

  Talán a metszés topikban láttam a dilemát a fiatal kajsz metszéséről ...bár én inkább koronaalakításnak nevezném .  Hogy mennyire lényeges , hogy melyik fajtának alakítuk koronát azt ezek a fotók bizonyítják .  Az első 2 Harcot a másikak Korai Piros ( tavaly termett és igen csak meg vagyok elégedve vele .  Mindegyik 2008 as ültetés és tavaly mindegyiken szép ( 15 -20 kg ) termés volt . A Harcot hosszú lehajló ágakat nevel és az idén a nyársakon van nagy mennyiségű virág , a másiknak  feltörekvő lombozata van és a nyársakon is és a vesszőkön is van virág . A Harcotnál a felesleges hajtások kivágása mellett minden ágat visszametszetem , hogy ne lógjanak és hogy az ágvégeken erősebb hajtás legyen ami növeli a lombtömeget , hogy elegendő legyen a termés kineveléséhez , ha hagytam volna az ágvégeket akkor csak a nyársakon hozott volna lombot ami egy nagyobb termésnél már kevésnek bizonyúlhat . A Korai pirosnál kizárólag ritkítottam a lombozotot , nem csináltam visszametszést , mert amúgy is feltörekvő a korona és itt pont azt akarom elérni , hogy szétterüljön . Nem kell az ágvégeken erős hajtás , mert így is szép nagy a korona . most már a termésre kell koncentrálni .