Dogfüggő Creative Commons License 2012.03.17 0 0 13244

És találtál specifikus anyagot?

Tudod, amiről szó volt: prospektív vizsgálatot, amelyből az derül ki, hogy a kórházi szülés statisztikailag értékelhetően biztonságosabb..

Sok érdekes témáról vannak itt cikkek, dehát ilyet én nem találtam köztük. Te igen?

 

A kérdés, amiről szó van - márminthogy helyes-e, ha az egészséges nők szabadon választhatják az otthonszülést - nem igazán orvosi természetű.

Ami orvosi téma itt, az az, hogy mik a kockázatai a szülésnek otthon, és mik a kórházban, meg hogy mi a teendő, ha baj történik.

De ezen nem is igen szokott vita lenni. A vita azon van, hogy 1.: hol kisebb a baj esélye (ez ugye statisztika), 2.: ha bebizonyosodna, hogy van mérhető különbség az esélyek közt, akkor a szülőnek van-e joga választani.

Ezekben a kérdésekben ugyanannyi esélye van tájékozott véleményt alkotni bárkinek.

 

(Ezért is van, hogy a hozzád hasonlóan tapasztalt orvosok sincsenek egy véleményen.)

 

Pofonért letartóztatás: nem vontam én kétségbe, hogy van ilyen, sőt, tudom, hogy van. Csak baromságnak tartom.

Ez a téma szerintem túl OFF itt, de ha valami erre alkalmas topikban kifejted a véleményedet, szívesen elolvasom.

Előzmény: Mr Spock (13241)