sunnysun333 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 13853

köszönjük a szakszerű kis előadást. Máskor is szívesen olvasnánk ilyesmit...

 

Azt azért halkan megsúgom, hogy minimális zenei műveltségem dacára is azért kb. 5 perc alatt még 10 variációját láttam Rhnda szólójának és ebből is nagyjából kiderült, hogy ez egy speciális betét, éppenséggel a közönség szórakoztatására.

Aztán. Azt is tudni bírom, hogy Jeff Beck nem jaz gitáros, viszont akárhoáv is próbáljuk súlyozgatni, akkor is az egyik legnagyobb egyéniasége moastanság a gitársportnak, noha én bizotsan ne mhasználom a"legnagyobb" meg "legjobb" jelzőt senkire, mert irtózatos mennyiségű tehetség tolong a világban szerte szét...

 

Viszont Tal Winkelfeld neve jópárszor felbukkant itt, (én is innen ismertem meg...) aki bizony én is tudom, hogy Jeff mellett játszot pár évig - és látva Rhondát, nem csodálom, hogy le is cserélte......::)))

 

Szerintem pedig aki üres ütögetésekre és bohóckodásokra képes, az azért játszani is tud keményen, ha arról van szó és azért egy Jeff Beck, meg annak menedzsere nem vesz be egy ekkora csapatba egy félnótás kezdő pöntyögő amatőrt, csak azért, mert jó cicijei vannak és nagyokat tud kacsintani...

 

De nem is ez a lényeg, hanem egy örök ellentét közüttünk. Én és páran mások a szinpad előtti részen állunk-ülünk és ha már ennyi vagy annyi pénzért elmegyünk egy élő koncertre, annka minden nyügéve legyütt, akkor ne mcsupán hallani, hanem látni is szertnénk valamit.  Egy muzsikus esetében pl. azt, hogy neki magának is teszik, élvezi amit csinál. Lehet ezt persze megjátszani is, de jöhet ez szívből is....

Számtalan jazz koncerten bírtam már megállapítani, hogy el kellett elni egy kis időnek, amig muzsikus és közönség összehangolódott és beindult valami. volt amikor nem bírt, de sokszor meglepően...

 

Egy biztos. A közönség elé nem lehet unott pofával úgy kiülni fennhéjázva, hogy nesztek hallgassátok, mert én vagyok a legjobb. És punktum.  Ennyi kevés egy jó koncerthez. Egy lemezfelvételhez talán igen...

 

Szédületes basszus szólókat hallok itthon is, nem kell ezért feltétlenül Rhonda Smith-ig szaladni. És rock vagy pop koncertre tümekedni..... Habár igaz, idehaza hasonlóan impulziv basszus leányzót még nem láttam....::))) Egyáltalán, jó ha 2-3 jányt láttam eddig a szeren és most nem akarom ragozni ebben a témában éppen a F. családot....::))))

 

Legutoljára talán Kézdy Luca és Ávéd János koncertjén a Gödörben (hm) hallottam eg ydövbbentesen jó basszus szólót, illetve ugyanott a Bárdos Deák Ági szülinpai koncertjén, ami ne mkimonodttan jazz, viszont  a bassszus szólónak nincseneek műfaj ihatárai és kolosszális volt... Pedig egy randa fiú csinálta és a dobosuk egy akkora unott fapofa, amihez hasonló nincs még egy a földön. És mégis élvezem a koncertjeiket.....

Nnnna, erre kössél csomót... Szóval talán mégsema külsőségek kellenek, meg a zenebohóckodás, hane mvalami plusz, ami hol van, hol jön, hol meg nem...... 

 

 

Előzmény: florg (13845)