ghepard Creative Commons License 2012.03.15 0 0 567

Dorien már adott egy linket. Én is adok egy linket, ahol megnézheted, hogy hogyan lát az ember különböző dioptriákkal meg cylinderekkel. Igaz német, de csak ki kell választani, amit látni akarsz - az oldal alján lehet választani......

 

http://www.optiker.at/simulator/auswertung.htm

 

Na nekem is ez a gondom már csak. Nem egyenletes a szaruhártya vagy még mindig nem pontos alakú a szemgolyó. De már nagyon élesen látok (tehát nem úgy, ahogy majd mutatja  a szimulátor, persze ha megnézed) és most már a színekkel való "edzéseimnek" köszönhetően nagyobb lett a kontraszt is. De pontosan én is úgy láttam 2009-ben, mikor letettem a szemüveget. Akkor azt hittem, hogy ebből ki nem lehet lábalniEgyedül az cseszi az agyamat, hogy 2-3 látok egy helyett az egyik szemben és a másikban is.  Persze nem mindig, de sokszor bekavar. Igaz a vezérkép már nagyon erős, de ott van a többi kép is. Főleg a nap folyamán az alul felül kialakul mindennap, gondolom a gravitáció miatt egyformán mindkét szemben. Hát ez a gravitáció nagyon kemény dió. Legtöbbet attól a vízszintes alvástól várok, melyet már vagy 1-2 hónapja preferálok. Egész biztos hat, mert reggelre mindig sokkal jobb, aztán nap közben ugye nem lehetek vízszintesen, vagy fejjel lefelé se - hát ez van.......

Előzmény: Semmisem (565)